POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkAşurenin Faydaları!

Aşurenin Faydaları!
A

Aşurenin Faydaları! Aşurenin Yararları Nelerdir? Aşurenin İçine Konulan Malzemeler Nelerdir Detaylar İçin…

İslam dünyasında önemli yeri olan aşure her sene belirli dönemlerde yapılarak eşe, dosta dağıtılmaktadır. Aşurenin içerisinde oldukça çeşitli malzemeler bulunuyor. Tabi içerisinde kullanılan malzemeler insan sağlığına oldukça fayda sağlıyor. Aşure içerisinde bulunan bazı malzemeler arasında nohut, fasulye, buğday, kuru üzüm, yarma, kayısı gibi pek çok malzeme kullanılarak yapılıyor. Ayrıca süslemesi içinde ceviz, tarçın gibi besinlerde kullanılıyor. Bu kadar çeşit olunca elbette sağlık açısından yararlı olması kaçınılmaz oluyor. Aşurenin içine atılan her malzemenin ayrı ayrı yararı bulunuyor. Bunlar tek tek saymak oldukça uzun olacaktır. Bu yüzden aşurenin belli başlı yararlarını sağlamayı daha doğru bulduk.

Aşurenin Faydaları:

  • Aşurenin bağışıklık sistemini güçlendirici önemli etkisi bulunmaktadır.
  • İçerisinde barındırdığı çok zengin besinler sayesinde A,B,C, demir, çinko ve potasyum gibi insan sağlığı açısından oldukça önemli olan birçok vitamini barındırıyor.
  • İnsana enerji kazandırıyor.
  • Anne sütünü artırıcı özelliği vardır.
  • Aşurenin faydaları bunlarla da sınırlı kalmıyor. Cilt içinde son derece yararları bulunan aşure özellikle cilt lekelerine karşı fayda sağlıyor.

İçinde bulunduğumuz kış aylarında aşure tüketmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Zira kış aylarında rastlanan hastalıklardan korunmanın en iyi yollarından biri de sıcak sıcak aşure yemektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

seven + eight =