POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaEgzersiz & SporBacak Kasları için Egzersiz

Bacak Kasları için Egzersiz
B

Bacak Kasları için Egzersiz Yapmalısınız? Peki Bacak Kası Oluşması için Hangi Egzersizleri Yapmalısınız? Detaylar için…

Yağlardan kurtulmanın en güzel yolu kas yapmaktır. Kas yapıcı hareketler yaptığınızda, örneğin; ağırlık kaldırdığınızda vücudunuz enerjiye ihtiyaç duyacak ve depo halde bulunan yağları kullanacaktır.  Bu şekilde hem depo halde bulunan yağlardan kurtulmuş olacağız hem de kas yapmış olacağız. Vücudumuzdaki en büyük kas gurubu bacaklardaki kas gurubudur. Bacak kaslarımızı güçlendirmek istiyorsak düzenli bir egzersiz programı uygulamalıyız. İşte Bacak Kasları için Egzersiz!

Bacak Kasları için Egzersiz!

Egzersize gelince; Sol ayağımızı bir adım öne atalım. Sağ bacağımız geriye uzansın. Sağ bacağımızı yere değdirebiliriz. Dizimizi büküp çömelelim. Sol topuğunuzdan destek alarak başlangıç pozisyonuna dönmeye çalışın. Aynı hareketi sağ ayağı bir adım öne atıp sol ayağımızı geriye attığımızda da denemeliyiz. Her bir bacak için bu hareketi aralarda 35-40 saniye dinlenerek 35-36 defa yapabiliriz.

Bir egzersiz daha; Bir merdiven basamağının önünde dikelin. Sağ bacağınızı kaldırıp ayağınızı merdivene koyun. Daha sonra sol ayağınızı onun yanına götürün. Daha sonra sol bacağınızı kaldırıp merdivene koyun ve sağ ayağınızı onun yanına getirin. Bu hareketi her bacak için 13-15 kere yapabilirsiniz. İp atlamak ta hem kol hem de ayak kaslarının şekillenmesi için iyi bir spordur.

Topuk kaldırma hareketi; Ayakta durun, ayaklarınız omuz hizasında açılı olsun. Baş ve sırt dik durumdayken parmak uçlarınız üzerinde kendinizi yukarı kaldırın. Bir müddet böyle durduktan sonra kendinizi yavaşça yere indirin. Bu hareketleri her ayak için 30’ar defa uygulayabilirsiniz.

Köprü hareketi; Sırt üstü yatın, kollarınız iki yanınızda olsun. Ayak tabanları yere bassın. Leğen kemiğinizi yukarı doğru kaldırın, bu şekilde dayanabildiğiniz kadar durun.

Bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya devam edersek, selülitlerden kurtulduğumuzu ve düzgün bacaklara sahip olduğumuzu göreceğiz. Bunlara ek olarak da merdiven inip çıkmak, step yapmak da ek olarak başvurulabilecek yöntemlerdendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twenty − ten =