POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarBaş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?
B

Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Baş Ağrısı Sadece Stresten mi Kaynaklanır Yoksa Başka Nedenleri Var mı? Detaylar için…

Baş ağrısı nasıl geçer ya da neden olur, ne yapmam diyorsanız doğru yerdesiniz! Günümüzde insanların derdi, baş belası bir nevi baş ağrısıdır. Baş ağrısı olan bir birey soluk ve bitkin bir durumda olur. Ağrı adeta kafasını yorar ve işine konsantre olamaz, unutkanlık yaşar, agresif ve öfkeli olur.

Baş Ağrısının Nedenleri

Baş ağrısının en önemli nedenlerinden birisi strestir. Gün içinde yaşamış olduğunuz yoğunluğa bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş ağrısını geçirmek için birkaç yöntem vardır. Şimdi bunlarda bahsedelim.

  • Açık ve temiz havada yürüyüş yapıp, temiz oksijen almak baş ağrısına faydalı olabilir. Örneğin stresten uzak bir sahil kenarında yürüyüş yapmak, olumsuz düşünceleri kafadan uzaklaştırmak sizi olumlu yönde etkileyecektir.
  • Sıcak bir duş almak vücudunuzu dinlendirir, dinçlik kazanmanıza neden olur. Sıcak su, vücudunuzda gevşeme hissi olmasına sebep olur.
  • Ağrı kesici takviyesi alabilirsiniz. Ancak kafanıza göre veya çevrenizden gelen ‘’ Bunu kullan bu hafiftir zararı olmaz’’ gibi sözlere aldırış etmeyiniz. Asla doktor tavsiyesi olmadan ve doktorunuza danışmadan kulaktan dolma laflar ile ilaç kullanmayınız.
  • Çoğu ilacın iyi yanı olduğu gibi kötü olan yan etkileri de vardır. Ancak şu da bir gerçektir ki, her ağrınız olduğunda ilaç kullanmanız doğru değildir. Vücut bu ilaca alışır ise, bir süre sonra bu ilacı almadığınız zaman da ağrı çekmeye başlarsınız.
  • Vücudunuzun ilaca alışmaması için, ilaçtan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three × three =