POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetBaşarılı Detoks Diyeti!

Başarılı Detoks Diyeti!
B

Başarılı Detoks Diyeti Nasıl Olmalıdır? Başarılı Detoks Diyeti Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir? Detaylar için…

Kullandığımız bütün eşyalarımızı belli aralıklarla, temizler, bakımını yaparız. Bu onları daha güzel, daha sağlam, daha uzun süre kullanmamızı sağlar. Vücudumuz her şeyden daha kıymetlidir ve en çok bakıma onun ihtiyacı vardır. Derler ya en değerli giysiniz cildiniz. Bunun için ara ara vücudumuzu artıklarda, toksinlerden arındırabilmek için kür şeklinde detoks uygulamak oldukça sağlıklı olabilmektedir. İşte Başarılı Detoks Diyeti!

Başarılı Detoks Diyeti

Beslenmemizde kullandığımız kızartma türü yağlı yiyecekler, kullandığımız çay, sigara kahve, tükettiğimiz sebze ve meyvelerin hem üretimi hem de daha uzun süre dayanması için kullanılan kimyasal maddeler, işlenmiş et ürünleri, hava, su kirliliği vücudumuzu zehirler. Vücudumuz kendi düzeni içinde bunları dışarı atmaya çalışır fakat aldığımız toksin miktarı o kadar fazladır ki bu zehirlerden kurtulabilmesi için ona yardımcı olmamız gerekir.

Vücudumuzdan bu zararlı maddelerin atılması işlemine detoks denir. Detoksa başlamadan önce herhangi bir sağlık sorununuzun olup olmadığını anlayabilmek için doktor muayenesine gitmeniz muhakkak gereklidir. Özellikle uzun süreli bir detoks uygulayacaksınız. Daha sağlıklı, mutlu huzurlu bir hayat yaşamak yüklerimizden kurtulmak için size bir detoks önerisinde bulunayım. 15 -20 tane nane yaprağını, 1 tane küp küp kestiğiniz salatalığı, yine bir tane küp küp kestiğiniz limonu 400 ml suyun içine katın. Bu karışım bir gece soğuk bir ortamda beklesin. Ertesi gün canımız istedikçe bu karışımı içebiliriz.

Bir tane de frambuaz, elma ve salatalık ile yapılan detoks paylaşalım.

  • 1 litre su, 150 gr frambuaz, 1adet elma, 1 tane salatalık ve limon.
  • Yine bütün malzemeleri dilimleyerek suyun içine atalım.
  • Dolapta sabaha kadar bekletelim.
  • Sabahtan itibaren bütün gün canınız istedikçe bu karışımı içebilirsiniz.
  • Hatta içindeki seze ve meyveleri de yiyebilirsiniz.
  • Detoks sonunda kendinizi daha iyi, cildinizin daha duru ve canlı olduğunu fark edeceksiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 + 1 =