POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaEgzersiz & SporBasen Eritme Yöntemleri!

Basen Eritme Yöntemleri!
B

Basen Eritme Yöntemleri! Basenlerinizi Nasıl Eritebilirsiniz? Basen Eritmek Kolay mı? Aç Kalarak Basen Eritmek Mümkün mü? Detaylar İçin...

Dünya’nın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de pek çok kadın kalçalarının büyük olduğundan şikayet duymaktadır. Bunun sonucunda da pek çok kadın basen eritme yollarına başvurmaktadır. İşte Basen Eritme Yöntemleri!

Basen Eritme Yöntemleri

Basen ve kalça büyüklüğü gibi sorunlar birçok kadının yaşadığı en büyük problemlerin içerisinde yer alır. Bu sorunları çözmek için kalça yakma işlemi gibi, alternatif spor ve diyet yöntemleri uygulanabilir. Kadınların şikayet duyduğu basen ve kalçaları eritmek için, zayıflama hapları ve selülit kremleri de kullanılmaktadır. Piyasada bununla ilgili pek çok ürün bulunmaktadır. Kullanacağınız bu haplar yerine, spor yapmanız daha iyi olacaktır. Basen eritme egzersizleri ve basen kısımları eritmek için uygulayacağınız hareketler ile daha fit bir vücuda ya da hayalinizde ki bedene kavuşabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz yüzme, bisiklet sürme, koşma ya da yürüyüş gibi temel egzersizler sayesinde basen ve kalça kısımlarında oluşan fazlalıktan kurtulabilmek mümkündür.

Basen büyüklüğü, bilhassa aşırı yemeye bağlı olarak kişinin aşırı kilo alması sonucunda ortaya çıkar. Yağlı yiyecekler yerine, daha hafif, protein değeri yüksek yiyecekleri tüketerek, sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir.

Evinizde yerde uzanarak mekik pozisyonu alın ve mekik çekin. Mekik çekmek hem karın bölgesini hem de basen bölgenizi eritmek ve kalori yakmak için ideal bir harekettir. Bir diğer hareketimiz ise bacak hareketidir. Sırt üstü uzanarak, bacaklarımızı hareket ettirdiğimiz de belli bir süre sonra basenlerinizde oluşan fazlalıkların azalmaya başladığını göreceksiniz ve güzel bir fit vücuda sahip olacaksınız. Sağa ve sola doğru esneme yapmak ise bir diğer harekettir. Esneme hareketi, bilhassa bel kısmındaki ve yan taraftaki yağları eritme konusunda son derece faydalı bir harekettir ve zayıflamak için ise de idealdir.

İnsan vücudunda en çok kas bulunan yerler, kalçalardır. Bununla da birlikte kalçalarda en çok kilo alımı oluşur. Kalça bölgesinde yağ dokusunun fazla olmasından dolayı, kalçalarda kilo alımı fazladır. Sizin de böyle kalçalarınızda meydana gelen fazlalıklarınız varsa şayet, haftanın üç günü, on dakika basen veya da kalça hareketleri uygulayarak, basenlerinizin daha güzel olduğunu göreceksiniz. Basenlerinizi eritmek için, egzersiz ve spor yapmayı ihmal etmeyin. Basenlerinizi eritmek ya da kilo vermek istiyorsanız, zor diyet uygulamayın, kendinizi fazla aç bırakmayın. Psikolojik olarak, basenlerinizi eriteceğinize inanın ve bunu yaparken asla vazgeçmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 × two =