POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaEgzersiz & SporBasenlerim Var Ne Yapmalıyım?

Basenlerim Var Ne Yapmalıyım?
B

Basenlerim Var Ne Yapmalıyım? Basenleri Eritmek İçin Ne Yapılır? Spor Eğitmenlerinin Önereceği Hareketler Nelerdir? Detaylar İçin…

Armut tipli kadınların basenlerim var ne yapmalıyım, basen eritme hareketlerine yönelik olarak yaptıkları uygulamalardan sonuç almadıkları görülmektedir. Türk bayanların genellikle bu şekilde olması basen sorununu birlikte getirmektedir. Kalçanın geniş olması doğurganlık sembolü şeklinde görülmesine rağmen belirli oranın üstüne çıkan irilik basenler dahil çok kötü bir görünüm oluşturacaktır. Basenlerim çok iri üzerime kıyafet seçimi son derece zor oluyor, kendimle barışık değilim diyen bayanlar için öncelikle basen eritme hareketleri ve beslenme planının gözden geçirilmesi şarttır. Aksi durumda basenleri eritme mümkün olmayacaktır. Kendisiyle barışık halde sorunu kabullenenlerin bir kez daha sağlıklı yaşayabilmek için bulunması ideal ölçüleri düşünerek hareket etmesi gerekir. İri ve vücuda son derece kötü bir görünüm verin basenleri eritmek için neler yapılır. Yazımızı takip ederek tüm detaylarıyla birlikte görebilirsiniz.

Basenlerim Var Ne Yapmalıyım?

Bütün bayanların 90-60-90 ya da sıfır beden ölçülerine sahip olmaları düşünülemez, yapılması gereken en önemli şey ideal vücut ölçülerinin hesaplanması ve bu doğrultuda programların oluşturulmasıdır. Basenlerim var diyor iseniz önerilen yöntemler tam size göredir. Kendinize zaman ayırma, yoğun iş temposu içerisinde gün içerisinde az bir sürede olsa kendiniz için özel bakım aralıkları oluşturmalısınız. Hedefiniz yapacağın ve yapmanız gereken şeyler hakkında sizlere oluşturulması gerekli yöntem için belirleyici unsur olacaktır. Adına ister kıskançlık ister motivasyon deyin kararlılığınızı yüksek tutmanız başarının anahtarı olacaktır.

Çok kısa sürede form tutturan basen hareketleri yerine zamana yayılan planlamalardan oluşun çalışmalar etkili ve kalıcı şekilde basen probleminin aşılması için gereklidir. Yağ kullanımı sağlık için şarttır ancak miktarın aşılması vücudun yağlanmasına neden olacağından bayanlar için depo şeklinde kalça ve basen bölgesinde sorun meydana gelecektir.

Beslenme ve diyet uzmanlarınca hazırlanacak programlar ile spor eğitmenlerinin önereceği hareketler basen eritmek için çok etkili olacak birkaç ay içinde artık basenlerim var demeyeceksiniz. Bütün dünyada bayanların etkileyen bölgesel sorunlar genellikle yanlış beslenme ve hareketsizliğin sebep olduğu düşünüldüğünde çözüm için yapılanlar genellikle iki başlık altında toplanmaktadır.

Basenleri Eritmek İçin Ne Yapılır?

  • Basenleri aşırı yağlanmayla orantılı şekilde büyüdüğü düşünüldüğünde genel olarak vücudun kilo vermesi sonucunda etkili sonuçlar alınabileceği unutulmamalıdır.
  • Vücudun birçok bölgesinin yüksek oranda çalışmasına neden olan Yüzme, bisiklete binmek, yürüyüş yapmak ve koşmak ideal yöntemler arasındadır.
  • Zor diyetler uygulamayın ve kendinizi aç bırakmayın; aç kalmanız ve zor diyetler uygulamanız aniden vücudunuzun çeşitli yerlerinde estetik açıdan görünüş bozukluklarına yol açabilmektedir.
  • Sebze ağırlıklı beslenmek kalori alımını son derece kısıtlayacaktır.
  • Egzersizlerin yaşam tarzı haline dönüştürülmesi gerekir.
  • Motivasyon başarının anahtarıdır, inanmadığınız hiçbir mücadelede başarılı olmanız beklenemez.
  • Kalorisi yüksek ve karbon hidrat bakımından çok zengin gıdaların tüketimi azaltılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 − one =