POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarBebeğim İshal Oldu!

Bebeğim İshal Oldu!
B

Bebeğim İshal Oldu! Bebeklerin Büyük Kesiminde Anne Sütüyle Beslenememe Sorunu Vardır! Bebeklerde İshal! Detaylar İçin…

Bebeğim İshal Oldu!

Bebeklerin büyük kesiminde anne sütüyle beslenememe sorunu vardır. Anne sütü bebeği hastalıklardan korur ve doğal bağışıklık kazandırır.  Anne sütüyle beslenemeyen bebeklerde bağışıklık sistemi fazla gelişmez ve dışardan gelen mikroplara karşı vücut savunmasız kalır.

Bebeklerde ishal daha çok bağırsak enfeksiyonundan oluşur. Bunun yanı sıra hastalık, diş çıkarma gibi durumlarda da ishal oluşabilir. İshal olan bebeğe doktorlar genellikle ishal kesici şuruplar verir. İshal ile birlikte vücutta su kaybı oluşur.  Su kaybını gidermek için bebeğinize meyve suyu içirebilirsiniz.

Çoğu zaman ishal ile birlikte kusma ve ateş de beraberinde gelir. Ateşi kesmek için dokturunuzun tavsiyesi ile eczanelerden içinde parasetamol bulunan ağrı kesici ve ateş düşürücü şuruplardan alabilirsiniz. Bu şuruplar bebeklerde ve 6 yaşına kadar olan çocuklarda calpol, tylol, ibufen, pefiden, parol gibi ilaçlardır… 6 – 12 yaş arası çocuklarda ise tylol plus, calpol 6 plus, parol plus şurupları doktor kontrolün de önerilir. Çoğu zaman bu şurupların yanında antibiyotik şurup da verilir.

Bebeklerde ishal günde birden çok olur. Bu durumda bebeğin cildi tahriş olur. Tahrişi en aza indirmek için pişik kremi kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

six + 4 =