POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarBel Ağrısı İçin Ameliyat Gerekir Mi?

Bel Ağrısı İçin Ameliyat Gerekir Mi?
B

Bel Ağrısı İçin Ameliyat Gerekir Mi? Bel Ağrısı Fizik Tedavisi İle Geçer Mi? Bel Ağrısı Kimlerde Sık Rastlanır? Detaylar İçin…

Gündelik yaşantıda ortaya çıkan rahatsızlıklar içerisinde en başta gelenlerinden biri bel ağrısı, genellikle bel tutulması olarak ortaya çıkar. Nedeni ise yapılan ters bir hareket, sinirlenme ve rüzgarda kalma gibi sorun oluşturacak işlemler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Ardından omurganın arka kısmında yer alan eklemlerin birbiri üzerine kayması sonucu sızlama yani ağrı oluşur ve insan tutulur kalır. Daha değişik nedenler olan bel fıtığı, kayma gibi işlemler sonrasında da oluşabiliyor. Rahatsızlığın ortaya çıkmasını sizler ile paylaştıktan sonra ağrıyı nasıl geçireceğinizden de biraz bahsedelim. Durum ciddi değilse yani ameliyat gerekmiyor ise sorun kaslarda ise kolayca tedavi edilebilecek yöntemler vardır, en başta gelenleri ise sıcak, masajlar uygulamaktır. Diğer bir yöntem ise kendinizi yatak istirahati ile dinlendirmek fakat eskilerde olduğu gibi sert zeminler üzerinde değil yarı ortopedik yataklar ile herhangi bir yaylı yatak kullanılmasında yarar var. Fizik tedavi teknikleri gibi sıcak masajlar çok etkili olacaktır genelde uzmanlarımız bunları tavsiye etmektedir.

Çoğu kişinin aklına takılan sorulardan bir tanesi de bel ağrısı fizik tedavisi ile geçer mi? aslında geçer fakat herhangi bir ameliyat gerekecek bel fıtığı ve kayması gibi rahatsızlığınız olmazsa rahatlıklar tedavi uygulanır. Yöntemden bahsedecek olursak asıl amaç beldeki kan akımını arttırarak oradaki kasları gevşetmek ve böylelikle ağrılardan kurtulabilirsiniz. Normalde tedavi süresince 2-3 gün gibi kısa sürelerde ağrılar artabilir ancak devam etmenizde fayda vardır.

Bel Ağrısı İçin Ameliyat Gerekir Mi?

Hiçbir bel ağrısı için ameliyat şart değildir, öyle ki ağrılar vücudun diğer bölgelerini etkiliyorsa mesela bacağı etkiliyor ise hekime danışın. Zaten sonra hekiminiz sizin sağlığını için en önemli olan işlemleri yapacaktır.

Bel Ağrısı Kimlerde Sık Rastlanır?

İşinde tecrübeli insanların deyişlerine göre bel ağrısı riski gün boyu oturan ve uzun süre ayakta kalan kişilerde daha çok görülüyor. Bele iğne yapma yöntemleri ile de tedavi yapılabiliyor yine uzmanların görüşleri çok önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

thirteen − two =