POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarBoğaz Ağrısının Nedenleri!

Boğaz Ağrısının Nedenleri!
B

Boğaz Ağrısının Nedenleri Nelerdir? Boğaz Ağrısı Tedavisi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Detaylar İçin…

Boğaz Ağrısı Nedir?

Boğaz ağrısı enfeksiyon hastalıklarından oluşur ve boğaz içerisinde küçük bir tahriş ile başlar. Sonrasında insanların boğazlarına düğümlenir ve ağrı hissi verir. Boğaz ağrıları genellikle boğaz içerisinde oluşan bir iltihaptan meydana gelir.

Boğaz Ağrısının Nedenleri!

Boğaz ağrılarının nedenlerinden bahsedecek olursak;

  • Saman nezlesi boğaz ağrılarını tetikler.
  • Sigara kullanımı ve sigara dumanı altında kalanlar dada boğaz ağrısı görülür.
  • Kirli hava, kuru hava ve mide yanmaları da boğaz ağrılarını oluşturur.

Boğaz ağrılarının oluşma nedenleri ise boğazın kızarması, ses kısıklığı ve ateş yükselmesidir. Bu durumda enfeksiyonel bir hastalık olduğunu ortaya çıkartır.

Boğaz Ağrısı Tedavisi!

Boğaz ağrısının tedavisi için ise eğer boğaz ağrısına neden olan şey virüs değil ise boğaz kendini 1 hafta içerisinde yeniler ve ağrı kesilir. Eğer grip, nezle gibi virüs bazlı hastalıklar neden olduysa antibiyotik ve farenjit hastalıklarına verilen ilaçlar kullanılmalıdır. Bakteri yüzünden oluşuyorsa bu ağrılar kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız. Doktorunuzun önerdiği ilaçlar sayesinde iyileşebilirsiniz. Boğaz ağrılarından kurtulmak için sigara içmeyin, sigara dumanı altında kalmayın, istihbarat etmeye özen gösterin, bol bol sıvı alın ve meyve tüketin. Boğaz ağrısı korkulacak bir hastalık değildir ve ilaç ile tedavi edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

six + 20 =