POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarBoğazımız Neden Ağrır?

Boğazımız Neden Ağrır?
B

Boğazımız Neden Ağrır? Boğaz Ağrısı Pek Çok Sebebe Dayanmaktadır! Bu Sebeplerin En Büyüğü Hangisidir? Detaylar İçin…

Boğazımız Neden Ağrır?

Boğaz ağrısı pek çok sebebe dayanmaktadır. Bu sebeplerin en büyüğü virüs ve bakteri gibi mikropların oluşturduğu nedenlerden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda kişide hala bademcik bulunuyorsa bademcik iltihaplanması da boğaz da ağrı oluşmasını sağlar. Aynı zamanda oldukça soğuk besinlerin tüketimi ve boğaz bölgesinin rüzgara maruz bırakılması da ağrıya sebep olmaktadır. Boğaz ağrısı genellikle çeşitli rahatsızlıklar işle birlikte baş göstermektedir. Burun ve geniz bölgelerinde yaşanan akıntılar, grip ve soğuk algınlığı rahatsızlıklarının genel özellikleri ile birlikte ortaya çıkarsa bir doktora başvurmak veya dinlenmek gerektiğinin işaretçisidir.

Her boğaz ağrısında ise antibiyotik kullanılmaması gerektiğinin bilinmesi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Antibiyotikler genellikle boğazda bulunan enfeksiyonların aktif tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu mikroplar oldukça inatçıdır. Bu sebepten dolayı antibiyotik tedavisine başlanılmışsa bu tedavinin sonuna kadar sürdürülmesi büyük bir önem taşımaktadır. Ağrı ve sağlık problemleri uzun bir süre boyunca iyileşme göstermiyorsa bir doktora başvurmanın zamanı geldiğinin işaretçisidir.

Genel özellikleri bakımından boğaz ağrılarının bir hastalık olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Boğaz ağrıları oldukça farklı hastalıkların aynı anda işaretçisi olabilmektedir. Gırtlak kanserinden, gribal enfeksiyonlara kadar pek çok rahatsızlıkta boğaz ağrıyabilmektedir. Aynı zamanda yüksek sesle bağırmakta ses tellerinin zarar görerek boğazın ağrımasına sebep olmaktadır. Bu gibi durumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli kural ise, boğaz ağrılarının sebebinin bilinmesi gerektiğidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

sixteen + 19 =