POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Botox Nedir?
B

Botox Nedir? Botox Neden Yapılır? Nasıl Yapılır? Botoksun Yan Etkileri Var mı? Kimler Yaptırmalı, Kimler Yaptırmamalı?

Botox Nedir?

Botox, vücutta olan kırışıklık ve çizgileri yok etmek için uygulanan alternatif bir tıp yöntemidir.

Botox Neden Yapılır?

Botox, vücutta olan kırışıklık ve çizgileri yok etmek için uygulanan alternatif bir tıp yöntemidir. Herhangi bir ameliyata gerek kalmadan bıçak kullanılmadan yapılan bir güzellik yöntemidir. Botox yüzün üst kısmındaki kaş aralarındaki ve boyun göz çevresindeki kırışıklıklara uygulanmaktadır.

Botox, kas ve sinir bağlantısını engelleyerek kasın kasılmasına engel olan bir yöntemdir ve bu sayede kas kasılması olmadığı için cilt kırışmamakta ve yüz normal ifadesini korumuş olmaktadır. Küçük bir iğne ile yüzün belirli bölgelerine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Hissedilen tek ağrı iğne enjekte edilirken böcek ısırması ile ifade edilen bir ağrının hissedilmesi kadardır. Herhangi bir uyuşturma ya da anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır.

Botoksun Yan Etkileri Var mı?

Yan etki olarak enjeksiyon uygulanan kısımlarda ufak çaplı kızarıklar meydana gelebilmektedir. Bazı hastalarda birkaç saat süren ağrılar yaşanabilmektedir. Ancak bilinmelidir ki botox, migren ve baş ağrısı tedavilerinde de kullanılan bir yöntemdir. Teknik hatadan kaynaklanan çok az sayıda hastada oluşan göz kapağı sarkması gibi sorunlarda oluştuğu görülmüştür. Ancak ciddi sorunlar ile karşılaşılmamıştır. Botox’un yüzün alt kısımlarına uygulanması önerilmemektedir. Uygulama yapıldığında gülümsemeyi etkileyebilmektedir. Uygulama yapıldıktan 24-72 saat sonra görsel olarak etkisi görülmektedir. Botox terleme ile vücuttan atılan bir işlemdir bu yüzden 8 ay sonrasında etkisi ortadan kalkan bir yöntemdir. Botox’un kişide uygulanabileceği doktor kararına bağlıdır. Aynı zamanda kas hastaları ve hamileler botox yöntemini kullanmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 × four =