POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkBronşite İyi Gelen Bitkiler!

Bronşite İyi Gelen Bitkiler!
B

Bronşite İyi Gelen Bitkiler! Bronşite İyi Gelen Bitkiler Arasında En Çok Tercih Edilenler Hangileridir? Detaylar İçin…

Bronşite İyi Gelen Bitkiler

Bronşit öksürük ve solunum problemlerine ne sebeple olacak biçimde akciğerlerdeki gökyüzü yollarının iltihaplanmasıdır. Akut bronşit viral bir enfeksiyon veya vücudun yabancı bir yerinde başlayan ilgisiz algınlığının ciğerlere uzanması sebebiyle oluşabilir. Kronik bronşit ise çoğunlukla amfizem benzeri uzunca müddetli akciğer hastalıkları olanlarda veya sigara içicilerinde görülür. Her 2 vaziyette da bronşit, akciğerde skar dokusu oluşturabilecek ve hırıltılı soluk alıp vermeye sebep olan bir öksürük üretir. Bir Takım yayılır bronşit bulguları azaltmaya destekçi olabilmektedir, fakat bununla birlikte hemen yan tesirlere de ne sebeple olabilmektedir. Rastgele bir bitkisel küre başlamadan öncesinde uzmana danışmak en güzel seçenektir.

  • Ginseng

Çin tıbbında kullanılan bu antik nebat, Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre ilgisiz algınlığı ve gribi önlemede veya esasen rahatsızlık mevzubahis ise belirtilerin şiddetinin azalmasına destekçi olabilmektedir. Ginseng bununla birlikte bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir tonik olarak onay edilir. Akut bronşiti engellemek amaçlı ginseng koruma amaçlı olarak kullanılabilir. Ginseng bitkisel mahsulleri, bu tip sıhhat dayanak mahsulleri satan mağaza ve eczanelerde olabilir.

  • Sığır Kuyruğu

Sığır kuyruğu öksürük amaçlı sık önerilen bir bitkisel tedavi yoludur. Sığır kuyruğu, akciğeri mukus ve tıkanıklıktan temizlemek için bir balgam söktürücü olarak, bitkisel öksürük tonikleriyle karıştırılarak veya tek başına kullanılabilir. Yapılmış Olan farklı araştırmalarda bitkinin faydalarına konusunda yeteri kadar bulgu elde edilememesine nazaran sığır kuyruğu, hem bir Doğu hem bir de Batı ülkelerinde seneler süresince ilaç niyetine süregelen tüketimi öksürüğe karşın tesirinin delili olmuştur. Sığır kuyruğu kapsayan bitkisel ürünlerin etiketlerinde kullanım dozajı konusunda veriler olabilir.

  • Meyan Kökü

Meyan kökü kuru, kaşıntılı öksürüğü yatıştırıcı, boğaz ve yiyecek borusunda koruma amaçlı bir tabaka misyonu gören, müsilaj olarak bilinen ince bir sıvı/akışkan üretir. bir çorba kaşığı meyan kökünü bir kap kaynar suya atarak 10 dk demlenmeye bırakın. Çay demlendikten hemen ardından süzerek içebilirsiniz. Öksürük sebebinden mideniz aşağı üst olduysa meyan kökü bu hale da destekçi olabilmektedir. Fakat meyan kökü kan basıncını yükselterek hemen yan tesirlere ne sebeple olabilmektedir. Şayet yüksek tansiyon amaçlı ilaç alıyorsanız meyan kökü tüketmeden öncesinde doktorunuza danışın.

  • Rezene

Başka bir meyan aromalı nebat, rezene, bronşit ve akciğer rahatsızlıklarından meydana gelen öksürüğü rahatlatmak da dahil olmak üzere olmak üzere pekçok rahatsızlık amaçlı Ayurvedik tıpta kullanılır. Ayurveda uzmanları akut veya kronik öksürük rehabilitasyonu amaçlı bu bitkiyle yapılmış olan şurup veya çay formülleri önerirler. Rezeneyi öksürük amaçlı ne türlü kullanacağınıza konusunda bir Ayurveda doktoruna danışabilirsiniz.

Bronşite İyi Gelen Başka Bitkiler

  • Ekinezya

Ekinezyayı bronşite sebep olabilecek ilgisiz algınlığından korunmak amaçlı kullanabilirsiniz. Ekinezya, bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlarla savaşmaya destekçi olabilir. Ilgisiz algınlığını engellemek veya ilgisiz algınlığına yakalandıysanız, hastalığının müddetinin kısalması amaçlı ekinezya desteği faydalı olabilmektedir.

  • Nane

Nane bronşit semptomlarını hafifletmeye destekçi olabilmektedir. Nanedeki etkili madde mentol, burun tıkanıklığını açan, balgam söktürücü ve mukus inceltici özelliklerdedir. Nane sık, ilgisiz algınlığı semptomlarını tedavi etmede ve bronşit gelişmesini önlemede kullanılır. Fit biyolojik delillere nazaran nane yağının, solunum rahatsızlıkları amaçlı bir inhalasyon (solunum yöntemiyle alma) rehabilitasyonu olarak tüketimi uzunca bir geçmişe sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

two × 4 =