POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkBursa İnciri ve Faydaları!

Bursa İnciri ve Faydaları!
B

Bursa İnciri ve Faydaları Nelerdir? Bursa Yöresinde Yetişen Siyah İncirin Faydaları Saymakla Bitmez! Detaylar İçin…

Şifa kaynağı incirin yararları hakkında, magazin dünyasında çıkan haberlerden Cambridge Düşesi Prenses Kate’nin hamileliğinde sabah bulantılarına çözüm olabilecek bir ürün olarak belirtilen meyve, ülkemizde yetişen Bursa inciri tükettiği bildiriliyor.

Bursa İncirinin Faydaları!

Bursa yöresinde yetişen siyah incirin faydaları saymakla bitmiyor. Barındırdığı yüksek miktardaki kalsiyum kemik yapısının gelişimine katkı sağlıyor, hücrelerin yenilenmesi ve eşsiz protein içeriği ve dahası. Gün içerisinde tüketilecek birkaç tane incirin insanın ihtiyacı olan proteinler, vitaminler, minerallere olan ihtiyacının hatırı sayılır bir kısmının karşılanabileceği bilinmektedir. İçerisinde bulunan lifler sayesinde kötü kolesterol kana geçmeden vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Hamilelikte düzenli şekilde kullanımı bebeğin gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.

Sindirim sistemini rahatlattığı için çocuklar ve kabızlık sorunu çeken bayanların güvenle tüketebileceği besindir. Hamilelik bulantılarına çözüm olarak inciri ve kullanımı basın yayın organlarında çıkan haberler ile birlikte hamile bayanların sabah bulantıları için kullanabilecekleri besin maddesi olduğu anlaşılmaktadır. Taze halinde meyveye ulaşılamaması durumunda hijyenik koşullar dikkate alınarak yapılan paketlemelerle dünyanın birçok yerine rahatlıkla ulaştırılabilmektedir.

İncirin insan sağlığı açısından eşsiz yararları, siyah Bursa incirinin yeniden gündeme gelmesiyle ön plana çıkmaktadır. Daha önceleri Amerikalı bilim adamları tarafından yerinde incelenerek bu harika lezzet ve şifa kaynağı hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda yaptıkları açıklamalar söylenenleri doğrular niteliktedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14 + 4 =