POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarÇocuklarda Astım Neden Olur?

Çocuklarda Astım Neden Olur?

Çocuklarda Astım Neden Olur? Yetişkinlerde Astım Olur mu? Astım Rahatsızlığı Olduğunda Ne Yapmak Gerekir? Detaylar için…

Astım çocuklarda alerjilere bağlı olarak görülür ve yayılmaya başlar.

Çocuklarda Astım Neden Olur?

Astım Rahatsızlığı çocuklar üzerinden daha fazla görülür. Çünkü o yaşlara bünye olarak zayıf olan Çocuklar, çevrelerindeki bakteri ve mikropları adeta mıknatıs gibi üzerlerine çekerler. Bu nedenle de çoğu hastalık çocuklara bulaşır. Astım Hastalığının çocuklarda görülmesinin ana nedeni ” Alerjidir.” Çevrelerinde dolaşan Mikroplar ve buna bağlı olarak gelen Alerji bakterileri onların vücudunda ters etkiler yapmaya başlar. Başta anlaşılmasa da kısa bir zaman sonra nefes darlığı, kaşınma, sık sık öksürme gibi belirtiler kendini gösterir.

Yetişkinlerde Astım Olur mu?

Astım Rahatsızlığı yetişkinlerde pek görülmez. Ancak çocukların küçük yaşlarda sağlık açısından kendilerine çok iyi bakmaları gerekir. Özellikle bakteri ve pis kokuların olduğu yerlerden çocuklar muhafaza edilmelidir. En ufak bakteri ve mikrop gibi durumlarla karşılaşılmasından sonra çocukların bünyesinde büyük derece de çökmeler başlar. Nefes darlığı ilk olarak görülür. Daha sonrasında uykularından şiddetli öksürüklerle beraber uyanırlar. Hemen uzman kontrollerinden geçmezlerse, bu kez Astım yayılır ve daha büyük sorunların çıkması artık mümkün olur.

Önceki İçerikSivilce Neden Çıkar?
Sonraki İçerikSafra Taşı Belirtileri!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

seventeen − seven =