POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetDiyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü?

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü?
D

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü? Diyet Yapmadan Kilo Vermek için Hangi Besinleri Tüketmelisiniz? Detaylar için…

Diyet yapmak için güçlü bir iradeyi herkes sergileyemeyebilir ya da diyet yapmak için uygun zemin ve şartlar bir türlü oluşamayabilir. Ha bugün ha yarın derken bir de bakmışız yaz ayı gelmiş, kilolar verilememiş. Diyet yapamıyorsak diyet yapmadan kilo vermenin yollarını aramalıyız. Mademki yemek yemeyi tamamen kesemiyoruz ve alışkanlıkları değiştiremiyoruz o zaman alışkanlıkları diyete uydurmak en güzeli. Peki Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü?

Diyet Yapmadan Kilo Vermek için Bol Su İçin!

Suyla gezin. Elinizden suyu ayırmayın ve bol bol su tüketmeye devam edin. Az bir susasanız bile elinizde bulunan suyu hemen ağzınıza götürün ve keyfini çıkarın. Sık tuvalete gitmenize sebep olsa da suyu bırakmayın. Su içeriğinde yer alan hidrojen ve oksijenle adeta dans eden, harika bir ürün.

Hormonal dengenizi ve sağlığınızı iyi analiz edin. Gerek kadınlar gerekse erkekler için bazı sağlık sorunları kilo vermeye engel sebepler olabilir. Bu engelleri en iyi doktor kontrolünde tespit etmeniz gerekir. Kilo vermeden önce hem kendi psikolojik hazırlığımızı hem de sağlık yönünden hazırlığımızı yapmamız şart.

Hareket Edin!

Hareket edin. Kısa mesafelerden başlayarak uzun mesafelere yürümeye başlayın artık. Hayat çabuk akarken sizin halen yerinizde oturmanız yakışmıyor. İnsanın yaratılışı hareket üzerineyse bizde bu yaratılışa uygun bedenimize olanak sağlamalıyız. Hareket eden insanlar zinde olur ve fit görünürler. Hareketsiz kalanlar ise ağrılarından şikayet edip kilo alırlar.

Hayatımızdan GDO oranı ve katkı madde oranı yüksek ürünleri yavaş yavaş çıkaralım. Pastalar börekler yağlı besinler daha neler neler. Hepsi de iştah kabartan ve yeme arzusu uyandıran yiyecekler. Yediğimiz besinler vücuttan atamayacağımız toksin etkiler bırakıyor. Toksinleri vücuttan atmak ise kolay olmuyor. Kimi yerlerde bunun için hacamat yoluna başvurulsa da sağlık sorunları yaşanacak raddeye gelmeden önlem almamız şart.

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Yemek yemeyi sevenler ve kilo vermek isteyenler diyet yapmadan kilo vermek isterler. Diyetsiz kilo vermenin yolları mevcuttur. Ancak uzman gözetiminde yapılması gerekir. Diyetisyen öncelikle vücut oranlarınızı öğrenmek için birtakım tahliller ve ölçümler yaptıktan sonra diyet listenizden unu, tuzu ve şekeri çıkarır. Tatlı ve hamur işini çok seviyorsanız bunları listeden çıkarmak yerine iştah kesici besinler verir. Zaten sizin iştahınız kalmadığı için aşırı yemek yiyemeyeceksinizdir.

Diyet yapmadan kilo vermek isteyenler öncelikle sporu her güne yaymalılardır.

Haftanın birkaç günü yürüyüş geri kalan günlerde ise egzersize ağırlık vermelidir. Aerobik, pilates, voleybol, basketbol, tenis ve yüzme gibi spor dallarından birine yönelebilirsiniz. Yüzme diğer sporlara göre daha fazla kalori yaktırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 × four =