POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetDiyetsiz Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu!

Diyetsiz Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu!
D

Diyetsiz Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolları! Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir? Nasıl Beslenmeli, Neler Yapmalısınız? Detaylar için…

Fazla kilolarınızdan yalnızca beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek kurtulabilirsiniz. Prensip olarak edineceğiniz belirli yöntemlerin sürekliliğini sağladığınız takdirde hem kalıcı hem de sağlıklı kilo vermiş olursunuz. İşte sizler için diyetsiz zayıflamanın altın önerileri, diyetsiz fazla kilolardan kurtulmanın yolu!

Diyetsiz Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu

Aslında hepimizin bildiği ilk altın kuralımız az az ve sık sık yemek ilkesi… Azar azar ve sık sık yemek metabolizmamızın sürekli çalışmasına yardımcı olarak, vücudumuzun kalori yakma hızını da yükseltir. Ayrıca açlık hissinin fazlalaşmasının önüne geçeceğinden, aşırı yemek tüketimine de kendiliğinden mani olur. İkinci altın kural ise ekmek gibi besinleri illa ki tüketeceksek bunu saat 11:00 ile 16:00 Aralığında yapmak… Bu saatler haricinde ekmeklerden uzak duruyoruz.

Diyetsiz Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu: Su Tüketimini Artırın!

Su tüketiminin metabolizma açısından değerini bilmeyenimizim kaldı mı kuşkulu ancak ısrarla tekrar etmekte fayda var ki, üçüncü altın kural olarak bol su tüketmelisiniz. Bol sudan kastımız elbette ki idrar renginizin tonsuz bir hale geldiği kadarı sudur. Suya dair ufak birkaç önerimiz daha var. Su içmeyi yemeklerden yarım saat önce bırakın, yemeklerde ve yemeklerden 1 saat sonrasına kadar da içmeyin. Ayrıca günlük tükettiğiniz suyun içine limon suyu ya da elma sirkesi eklemek de zayıflamaya yardımcıdır. Hatta sabahları aç karnınıza bir bardak suya birkaç damla limon damlatarak tüketmek bu işin en büyük sırrıdır.

Karbonat Mucizesinden Yararlanın!

Dördüncü altın kuralımız ise, karbonattan faydalanmak. Evet, yanlış duymadınız, bildiğimiz karbonattan bahsediyoruz… Günde bir çay kaşığı kadar suda çözdürülmüş karbonat kullanmak bağırsak temizliği ve ödem söktürme açısından önemlidir. Bu tür uygulamaların sabah akşam kullanımına dair bilgiler de var ancak biz günde bir çay kaşığı kadarını yeterli buluyoruz.

Lifli Gıdalar Tüketin!

Beşinci ve son altın kuralımız ise, lifli besinlere yönelmek… Lifli besinler metabolizmamızı hızlandırırlar. Bu da sindirimlerinde daha çok kalori yakmak anlamına gelir ki lifler aynı zamanda vücut sağlığı açısından da büyük önem taşırlar. Örneğin elma, armut gibi meyveler lif açısından oldukça zengindirler. Ancak elbette ki meyve olduklarına güvenerek çok fazla tüketmeyin. Fazlaca tüketilen meyve de kilo aldırabilmekte.

Bonus Öneri: Vücudumuz kendiliğinden günlük belirli bir kalori yakar. Eğer bu kalorinin altında besin tüketirseniz kendiliğinizden zayıflamayı sağlamış olursunuz. Ancak bu egzersizi ihmal edebilirsiniz anlamına gelmiyor. Sadece zayıf değil fit bir vücuda da sahip olmaksa gayeniz, evde kendi belirlediğiniz hareketleri dahi yaparak bunu sağlayabilir, zayıflama sürecinize de katkıda bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 + twenty =