POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetDiyette Süt Yerine Peynir mi Tüketmelisiniz?

Diyette Süt Yerine Peynir mi Tüketmelisiniz?
D

Diyette Süt Yerine Peynir mi Tüketmelisiniz? Süt ve Süt Grubu Besinlerin Sağlığımız için Önemli Nedir? Detaylar için…

Diyette Süt Yerine Peynir mi Tüketmelisiniz?

Vücudunuzun sürekli ihtiyacı olan kalsiyum ve proteini en çok ve kolay bir şekilde süt ürünlerinden alabilirsiniz. Fakat özellikle çocukların bir kısmı süt içmeyi sevmezler, özellikle de çocukların sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürebilmesi için bol miktarda kalsiyuma ihtiyacı vardır. Kalsiyum diş sağlığı, kemik gelişimi, kasların kasılması, sinir sistemi çalışmasında ve kanın pıhtılaşmasında önemlidir. Bu sebeple çocuk büyük süt içmeyi sevmeyen herkesin, sütten alamadıkları kalsiyumu peynir tüketerek alması çok önemlidir.

Peynir karbonhidrat, yağ ve protein de ihtiva ettiği için ayrıca vitamin ve mineral içeriğini de düşünürsek dengeli beslenmenin en iyi yollarından biri sayılabilir.

Diyet yaparken de sıklıkla kullanabileceğiniz az veya orta yağlı peynir sağlığınızı kaybetmeden kilo vermenize yardımcı olacaktır. Fakat diyet listenize peyniri eklerken, peynirin sütün yaklaşık 4 katı kalori değerine sahip olduğunu göz önünde bulundurun. Süt ürünlerinin detaylı tablosuna Süt ve Yumurta Ürünleri Kalori Cetveli tablosundan ulaşabilirsiniz. Peynirin içeriğinde bulunan kalsiyum ve fosfor içeriğiyle kemikleri besler ve güçlendirir. Vücudumuzda ki kemikler 35 yaşına kadar kalsiyum depolar, sonraki süreçte ise depolama olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

17 + nine =