POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaListe YazılarDoğru Beslenme Nasıl Olur?

Doğru Beslenme Nasıl Olur?
D

Doğru Beslenme Nasıl Olur? Lif Oranı Yüksek ve Yağ Oranı Düşük İçerikli Olan Beslenme Tarzı! Detaylar İçin...

Doğru Beslenme Nasıl Olur?

Lif oranı yüksek ve yağ oranı düşük içerikli olan beslenme tarzı, vücuttaki kas dokusunun güçlenmesini sağlayarak bölgesel yağlanmanın önüne geçer. Tüketilmesi gereken yiyecekler grubunda bulunan kimi besinler, metabolizmanın işleyişini hızlandırır ve vücuttaki fazla yağın yakılmasına yardımcı olurken; adele yapılandırılması ve onarımına yardımcı olur.

Baklagiller

Baklagiller

B vitamini, çinko, demir ve lif deposu olan baklagiller, sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez unsuru olan bir besin grubudur. Protein kaynağı olan baklagiller, vücuttaki aşırı yağlanmayla savaşta son derece önemlidir. Kasların ihtiyacı olan protein ve mineraller yönünden, et ürünleri kadar zengindir.
Kepekli tahıl ürünleri, lif açısından son derece zengindir ve bol tüketimi, vücutta yağ depolanmasını engeller.

Yumurta

Yumurta

Yumurta, sağlıklı kas dokusu için gereken protein ve aminoasitler yönünden son derece zengin olmasının yanı sıra; tok tutucu bir besin kaynağıdır. Uskumru ve badem başta olmak üzere; soya ürünleri, hindi ve tam tahıl ürünleri kas dokusu ve gelişimini destekleyici besinlerdir.

Salatalık

Salatalık

Salatalık, içerdiği silika maddesi sayesinde eklem ve kıkırdak dokusunu saran zarı besler. Omega 3 ve omega 6 yönünden zengin olan deniz ürünleri, kaslar için son derece faydalıdır. Özellikle uskumru balığı proteinin parçalanma sürecini yavaşlatarak, kasların proteinden daha fazla yararlanmasını sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

six + 18 =