POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Egzama Nedir?
E

Egzama Nedir? Egzama Çeşitleri Nelerdir? Egzama Tedavisi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Detaylar İçin…

Cildiye hastalıkları son zamanda oldukça artmaktadır. Bu hastalıklar aynı zamanda birçok kişide görülmekle birlikte bunlardan en çok görülenleri başında egzama hastalığı gelmektedir.

Cildiye hastalıkları son zamanda oldukça artmaktadır. Bu hastalıklar aynı zamanda birçok kişide görülmekle birlikte bunlardan en çok görülenleri başında egzama hastalığı gelmektedir. Bu hastalık çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ve deride kızarıklık, şişme kaşıntı gibi belirtilerle görülen bir deri hastalığıdır. Bu hastalık toplumumuzun birçok kesiminde görülmektedir. Yani bir ev hanımında çamaşır suyu neden olabilmekle birlikte ya da bazı insanların zamansız ya da gereksiz kullandığı ilaçlarda bu hastalığa neden olabilmektedir. Yani bu hastalıkta şu ya da bu nedenden deyip kesin bir tespit konulamamakla birlikte çok çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilmektedir. Ama en sık görülen nedeninin başında kozmetik ve saç boyaları gelmektedir. Görüntü olarak da insanı çok rahatsız edici bir görüntüye sahip bir hastalık çeşididir.

Egzama Çeşitleri

Egzama birden fazla çeşidi bulunmaktadır ve buna göre de bir isimlendirmeye sahiptir. Bunlar kenarlı hebra egzama ve diğeri ise seboreik egzamadır. BU çeşitlerinde de vücudun farklı yerlerinde görülmektedir. Hebra egzama çeşidi genellikle kasıklarda ve uyluklarda görülmektedir. Bu çeşidi genellikle erkeklerde görülmekle birlikte oldukça insanı rahatsız eden ve kaşıntılara neden olan bir çeşididir. Seboreik egzama ise daha çok alında ya da vücudun farklı yerlerinde görülmektedir ve bu çeşidinden tekrarlama olasılığı her zaman bulunmaktadır.

Egzama Tedavisi

Egzama hastalığı tehlikeli sayılabilecek bir hastalık değildir. Yani bu hastalıkta kişinin kendi kendisini kontrol edip ona göre önlem alması gerekmektedir. Bu önlemlerin başında da yarayı kaşımaması gelmektedir.

Egzamalı bebekler için ilk alınacak önlem egzama bölgelerini kaşımalarını engellemek için parmaksız eldiven giymelerini sağlamaktır. Bu hastalığa yakalananlar uçuk hastalığı bulunan kişilerden bilhassa uzak kaçması gereklidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 1 =