POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHamilelik ve Omega 3!

Hamilelik ve Omega 3!
H

Hamilelik ve Omega 3! Omega 3 İçeren Besinler Hangileridir? Hamilelik ve Omega 3 İle Beslenmenin Faydaları! Detaylar İçin…

Hamilelik ve Omega 3!

Hamilelik döneminde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kesinlikle beslenme programınızdır artık iki canlı olduğunuzu unutmayın. Normal hayatta asla ceviz ya da balık yememiş olabilirsiniz ama bu yiyecekleri bebeğiniz için yemeniz gerekli hatta zorunludur.

Hamileler için omega 3 çok önemlidir. Bebeğin gelişimini etkileyen bu takviyeler çoğu zaman hap ile alınsa da, en doğal yol olan gıdalardan almak çok daha önemlidir. Omega 3 hangi besinlerde bulunur diye merak ediyorsanız sizler için araştırdık

Omega 3 İçeren Besinler

Omega 3 içeren çok fazla besin yoktur. Kaynak bakımından en çok içeren iki ürün bulunuyor. İlki ceviz, diğer ise balık. Bu iki gıdayı hamileliğiniz boyunca çok sık yemelisiniz. Eğer bir doktorunuz var ve sürekli kontrole gidiyorsanız, doktorunuzdan ilk öğrenecekleriniz bunlar olacaktır. Size her gün 3 adet ceviz ve haftada en az 2 kere balık yemeyi mutlak suretle önerecektir.

Birçok hamile rahatlıkla ceviz yiyor olsa da, balık asla yiyemediğini belirtiyor. Bu gibi durumlarda tabi ki çok fazla üstelemenin bir anlamı yok. Eğer kesinlikle balık yiyemiyor iseniz, eczanelerde satılan balık haplarını da satın alabilirsiniz. Piyasada var olan ve yüzde yüz balık hapı olan markaları tercih etmenizde faya var. Bu konuda doktorunuzdan marka ismi alabilir ve takviye olarak kullanabilirsiniz.

Omega 3 tüketimini yeterli kadar yapan kadınlarda, hamilelik sonrası depresyon daha az görülmüştür. Sizlerde bu süreçte balık ve ceviz yemeyi ihmal etmeden tüketiniz. Ceviz çok seviyor olsanız daha günde 5 adetten fazlasını yememeye dikkat ediniz. Çok fazla yemeniz yarar yerine zarar verecek ve aşırı derecede kilo almanıza neden olacaktır. Her şeyi dengeli ve doktorun önerdiği kadar tüketmeniz çok önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 − 4 =