POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarHamilelikte Cilt Lekeleri Neden Olur?

Hamilelikte Cilt Lekeleri Neden Olur?
H

Hamilelikte Cilt Lekeleri Neden Olur? Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer? Cilt Lekelerinin Oluşmaması İçin Neler Yapmalıyız? Detaylar İçin…

Hamilelikte Cilt Lekeleri Neden Olur?

Hamilelik döneminde birçok kadın olası cilt problemleri yaşayabilir. Genellikle çene ve alın bölgesinde görülen sivilceler için üzülmenize gerek yok. Hamilelikte cilt problemi aslında kişinin dert etmemesi gereken bir durumdur. Hamilelik sonrası yavaş yavaş kaybolacak bu durum için kendinizi üzmemeniz ve bebeğinizi olumsuz yönde etkilememenizi öneririz.

Hamilelik döneminde vücudun tüm dengeleri bozulur. Yükselen hormon değerleri yüzde ve bazen de vücutta sivilce ya da cilt lekelerine yol açar. Bu durum genellikle gebeliğin 8. Haftalığında başlar ve çoğu zaman hamilelik boyunca devam edebilir. Sizler bu dönemde olabildiğince yağlı yiyeceklerden uzak durmalı ve herhangi bir kimyasal ürün kullanmanız gerekir.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

Kullanacağınız kimyasal kremler bebeğinize zarar verir. Eğe hamilelik lekeleri sizi çok üzüyor ise, doktorunuza danışarak bir ilaç takviyesi talep edebilirsiniz. Unutmanız ki, hamilelikte olabildiğince ilaç ve kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır. Eğer doktorunuz çok gerekli görürse sizi yönlendirecektir.

Cilt lekeleri için yapabileceğiniz en önemli işlev, cildinizi sık sık duru su ile yıkamanızdır. Özellikle gece yatarken yüzünüzü iyice yıkamak çok iyi gelecek ve bu sivilce ve lekelerin daha azaldığını göreceksiniz. Bu lekeler genellikle hafif bir fondöten ile kapatılabilir. Sizi rahatsız ediyor ve özel bir kutlamaya gideceksiniz fondöten gibi makyaj malzemelerinden yardım alabilirsiniz.

Unutmayın ki, anne olmak bir o kadar zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra yaşadığınız her zorluğu yendiğinizi fark edeceksiniz. Önemli olan bebeğinizi sağlık büyümesi ve ellerinize gelmesidir. Doğum sonrada cilt lekelerini kafanıza takmayın. Kısa bir süre sonra hormon değerleriniz normale girecek ve ciltte oluşan lekeler kaybolmaya başlayacaktır. Daha sonra size kalan ise anneliğin keyfini çıkarmak ve hamileliğinizde üzüldüğünüz cilt lekelerine elveda demeniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 × 2 =