POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarHamilelikte Mide Bulantısı ve Nedenleri!

Hamilelikte Mide Bulantısı ve Nedenleri!
H

Hamilelikte Mide Bulantısı ve Nedenleri! Hamilelikte Mide Bulantıları Nasıl Önlenir? Detaylar İçin…

Hamilelikte Mide Bulantısı ve Nedenleri!

Hamilelik boyunca mide bulantısı ya da mide ağrısı yaşamayan kadın, dünyanın en şanslı kadınları arasında yer alır. Genellikle 6. Haftadan itibaren başlayan bu mide bulantıları kadını adeta hayattan soğutuyor. Oysaki bunun bir süreç olduğunu unutmayın. Ortalama 45 gün kadar süren bu durum 3. Ayın ortalarına doğru artık yok oluyor ve kadına rahat bir nefes aldırıyor.

Hamilelikte mide bulantıları aslında çok sık görülen ve kabul edilen bir durumdur. Vücudunuz yepyeni bir şey ile tanışıyor ve buna alışma süresinde çok yıpranıyor. Bu dönemde özellikle mide bulantıları sabah sularında çok daha fazla görülebilir.

Hamilelikte Mide Bulantıları Nasıl Önlenir?

Geceleri yatmadan başucunuza bir lokla ekmek ya da tuzlu krakerler almalısınız. Sabah kalktığınızda birkaç adet ağzınıza atarak midenizi bastırabilirsiniz. Yataktan yavaş yavaş kalkmamalı ve ani hareket etmemelisiniz. Gün içerisinde de mide bulantılarınız devam edebilir. Mide ağrıları için birçok doktor herhangi bir tedavi ya da ilaç kullanımı vermez. Ancak bir kaç tüyo vererek en hafif nasıl atlatacağını söyleyebilirler.

Gün içerisinde mide bulantısına ne iyi gelir düşünüyorsanız, çantanızda sık sık beyaz leblebi taşımanızı öneririz. Midenin suyunu alır ve midenizi bastırır. Muhtemelen bu dönemde yemek yiyemeyeceksiniz. Her şeyin kokusu midenizi bulandıracaktır. Bebeğiniz henüz sizden beslenmediği için telaş etmenize gerek yok. Sadece kuru ekmek ile karnınızı doyurabilirsiniz. Önemli olan, kendinizi nasıl iyi hissedilmenin yollarını arıyor olmanız.

Sizlerde bu sürecin geçici olduğunu unutmayın ve bebeğinizi sağ salim kucağınıza alacağınız günleri düşünerek bu günlerin geçmesini sabır ile bekleyin. 12. Haftadan sonra yavaş yavaş kaybolacak ve güzel bir hamilelik süreci geçirmeye başlayacaksınız. En güzel ve en anlamlı duygu için bu kadarcık acı çekmek bile güzel.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18 + three =