POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaListe YazılarHızlı Bel İnceltme Yöntemleri!

Hızlı Bel İnceltme Yöntemleri!
H

Hızlı Bel İnceltme Yöntemleri! Kahvaltı, Lifli Gıdalarla Beslenme, Yağları Değiştirin, Hafif Akşam Yemekleri! Detaylar İçin...

Hızlı Bel İnceltme Yöntemleri!

Yaz sezonu geliyor, bikini ve mayosu hazır bayanlar için 1 haftada bel çevresini inceltmek için önerilerde bulunacağız. Spor salonlarında saatler harcıyor, zayıflamak için aç kalıyorsanız bunlar yeterli değildir. Doğru diyeti uygulamak bu konuda çok önemlidir.

Kahvaltı

Kahvaltı

Belinizi inceltmek için hızlı bir yol istiyorsanız bu hiç sorun değil. Sabah kalktığınız zaman sağlıklı bir kahvaltı yapmanız oldukça önemlidir. Kahvaltı sırasında yağlı ve ağır gıdalar tercih etmek yerine protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenebilirsiniz. Bu sayede metabolizmanız hızlanır ve gün içinde enerji dolu olursunuz.

Kahvaltı sırasında yoğurt, tam tahıllar, yulaf ezmesi, yumurta tercih edilebilir.

Lifli Gıdalarla Beslenme

Lifli Gıdalar

Hızlıca belinizi inceltmek için mecburen lifleri hayatınıza katmanız gerekiyor. Lif içeren gıdalar sindirimi yavaşlatır ve kan şekerini düzende tutar. Ayrıca lifler uzun süre tokluk hissine neden olduğu için fazlaca yemek yememizi önler.

Yağları Değiştirin

Yağlar

Hayatınızdan kesinlikle sağlıksız olarak adlandırılan yağları çıkarmalısınız. Katkı maddesi içeren margarinleri, sıvı yağları kullanmak yerine organik ve doğal olan zeytinyağı, omega içeren balık yağını kullanın.

Yemek yaparken ise yağ kullanmamayı deneyin eğer yağ kullanmanız şartsa bunu zeytinyağı olarak tercih edin. Sıvı yağ kesinlikle kullanmayın.

Hafif Akşam Yemekleri

Hafif Akşam Yemekleri

Akşamları televizyon karşısında bol yağlı ve kalori içeren yiyecekleri tüketmeyi seviyorsanız bundan hemen vazgeçin. Cips, şekerli içecekleri ve aşırı yağlı yemeklere elveda deme zamanı.

Akşam yemeklerinizi her zaman hafif tutun ve doymak için yemeyin. Porsiyonları ufak tutmanız faydanıza olacaktır. Akşam yemeklerinde balık, salata – sebze-salata gibi hafif şeyler tüketin. Ayrıca yemeklerde yağ, tuz, şeker  düşmanınız olacaktır. Bu üçlüyü hayatınızdan çıkarın.

Tatlı ve Şeker

Tatlandırıcı

Tatlıyı kim sevmez ki? Ancak güzel görünümlü bir bele sahip olmak istiyorsanız mecburen tatlıyı hayatınızdan çıkartmalısınız. Canınız şeker veya tatlı istediği zamanlarda yapay tatlandırıcılar kullanabilirsiniz.

Yoğurt Mucizesi

Yoğurt

Yoğurt yüksek protein içerir ve şişkinliği azaltır. Hızlı yağ yakımına yardımcıdır. Tüketilen yoğurdun yağsız olması en iyi seçenek olacaktır.

Ağırlık ve Karkiyo

Ağırlık ve Karkiyo

Kardiyo bel çevresini inceltmek için idealdir ancak tek başına bir fayda sağlamaz. Beslenmede tek başına bir işe yaramaz. Spor ve beslenme bir arada olmalıdır.

Bu sebeple sağlıklı beslenirken sporu ihmal etmemeliyiz. Yağsız beslendiğimiz zaman antreman sonrası 12 saat boyunca özellikle karın bölgesinde yağ yakımı oluşur. Kardiyo yaparken ağırlık antremanını kesinlikle ihmal etmemeli ve düzenli olarak haftada en az 3 kere spor yapmalıyız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × five =