POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHormon Bozuklukları ve Kilo Artışı Nedenleri!

Hormon Bozuklukları ve Kilo Artışı Nedenleri!
H

Hormon Bozuklukları ve Kilo Artışı Nedenleri! Kilo Artışının Nedenleri Nelerdir ve Tedavisi Nedir? Detaylar İçin…

Hormon Bozuklukları ve Kilo Artışı Nedenleri!

Bazı insanlar sıkı diyet yapsalar da, bütün gün yemek yemeseler de kilo almaya devam ederler. Hatta çevrenizde bazı insanların su içsem bile yarıyor dediğini duymuşsunuzdur. Bazı hormonal bozukluklar sizin kilo almanıza sebep olmaktadır. Sizde yediklerinize çok fazla dikkat edipte kilo almaya devam eden kişilerdenseniz en yakın zamanda endokrinoloji uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Kilo vermeye engel olan hormonal bozukluklardan bazıları Polikistik over sendromu, Trioid Hastalığı, İnsülin hormonu fazlalığı ve şeker düşüklüğüdür.

Kilo Artışının Nedenleri

Polikistik over: Bayanlarda Polikistik over sendromu şişmanlık, adet bozuklukları, tüylenme gibi belirtileri vardır. Polikistik over sendromu olabildiğinizi anlamanız için belirtilerden bazıları: Adetinizde düzensizlikler meydana gelir. Kimi bayanlarda adetlerinin çok geç olduğunu söylerken bazıları da çok sık adet olurlar. Ciltte yağlanma, kahverengi akıntı, saç dökülmesi, çene altı göğüs ucu ve göbek gibi bölgelerde aşırı tüylenme Polikistik overin belirtilerindendir.

Trioid rahatsızlığında ise Trioid yetersizliğinden dolayı metabolizma yavaşlar böylece kilo artışı meydana gelir. Trioid rahatsızlığında kilo vermek oldukça güçtür. Trioid rahatsızlığının belirtileri arasında en sık rastlananlar bitkinlik, halsizlik, depresyon, saç ve kaşlarda dökülmenin olması, Terlemenin azalması, sabahları uyandığında yorgunluk hissi gibi belirtiler tiroidin belirtileridir.

Şeker düşüklüğü rahatsızlığında kilo vermek zordur. Şeker rahatsızlığınızın olduğunu düşünüyorsanız belirtilerden bir veya birkaç tanesi sizde varsa uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Kilo artışı, Çabuk sinirlenme, halsizlik, baş dönmesi, baş ağrıları huzursuzluk belirtilerden bazılarıdır.

İnsülin hormonunun fazlalığı Kan şekeri miktarının fazla olması ve midede doygunluğun az olması ile sürekli acıkmaya sebep olur ve böylece kilo alımlarına neden olur. Kanınızda İnsülin seviyesini normal tutarsanız kilo verebilirsiniz. Belirtilerden bazıları: Çok fazla acıkma, öfkeli olma, yemek sonrası uyuma isteği gibi belirtiler vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × five =