POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkİnsülin Direncini Yenmek Mümkün mü?

İnsülin Direncini Yenmek Mümkün mü?

İnsülin Direncini Yenmek Mümkün mü? İnsülin Direnci Nedir? Diyet Yapanların İnsülin Direncini Yenmek İçin Yöntemleri! Detaylar İçin...

İnsülin Direnci Nedir?

İnsülin direnci ne demek, kaslar ve karaciğer gibi şekere ihtiyaç duyun yerlere salgılanan hormon insülin adıyla. Bu etkinin görülme nedeni genetik yapı ile hareketsiz yaşam gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Rahatsızlığın nedeni ile şekerin kullanılması zorlaşıyor. Pankreasın devam eden süreçte yakımı kolaylaştırmak için salgıyı arttırarak devam eder. Böylelikle sürekli yeme ihtiyacı artarak kilo alma yüksek tansiyon ve birçok kronik hastalığa davetiye çıkaracaktır. Eskiden yaşlı insanların birçok gıdayı rahatlıkla ileri yaşlara kadar tüketebilmesinin başında hareketli yaşam tarzları önemli rol oynamaktadır.

İnsülin Direncini Yenmek Mümkün mü?

Zayıflamak adına diyet yapanların insülin direncini yenmek adına ihmal etmemeleri gereken yöntemler bulunmaktadır. Çabuk acıkma ve yorulma sorunları da uygun diyet programı ve egzersizler sayesinde zaman içerisinde aşılabilir. Yazımızı dikkatlice okuduğunuzda insülin direnci nedir ve nasıl kırılır gibi konular hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız. Unutulmaması gereken ise mutlaka hekimlerden yardım almak sizin için en ideal yöntemin belirlenmesi gerekliliğidir. Bir insan için bütün yaşamı boyunca egzersiz yapmak ve düzenli beslenmek mutlak gerekliliktir. Zayıflamak için porsiyonların küçülmesi le birlikte tokluğu uzun süre sağlayan ve lifli gıdaların ön plana çıkarılması gerekiyor.

İnsülin direncini kırmak kilolu olan herkes için geçerlimi sorusuna büyük oranda evet cevabı veriliyor. Fakat bütün olasılıkların değerlendirilmesi uzmanların yapacağı kontroller ile mümkün olacaktır. İnsülin direncini yenmek çok sayıda hastalığını oluşmasına engel olacağı için yaşamsal önem taşımaktadır. Nedeni konusunda uzmanlar başlıca teknolojinin gelişmesini ve insanları daha tembel bir yaşam tarzına yönlendirmesini varsayıyorlar. Beraberinde işlenmiş gıdaların olumsuz etkileri hiç ihmal edilmemelidir.

Şeker sağlığımıza zarar veriyorsa neden tüketiyoruz. Bünyemiz için enerji kaynağı olan şeker aşırıya kaçıldığında adeta zehir etkisi oluşturmaktadır. Miktar arttıkça vücutta tahribatların oluşmasına neden olacaktır. Bir süre sonra oluşan hasarlar geri dönülmez duruma gelecektir. Düzenli spor yapan kişilerin bilinçli şekilde hareket etmeleri ve beslenmelerine dikkat etmeleri halinde risk faktörünü en aza indirebilecekleri unutulmamalıdır. Kendi kendimizi programlar aramak yerine uzmanlardan yardım alarak en iyi sonucu almak için avantaj sağlamış oluruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 5 =