POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetKilolarınızın Sebebi Bilinç Altınız Olabilir mi?

Kilolarınızın Sebebi Bilinç Altınız Olabilir mi?
K

Kilolarınızın Sebebi Bilinç Altınız Olabilir mi? Kilolarınızı Bilinçaltınıza Yerleştirip Kendinize Dert Etmeyin!

Kilolarınızın Sebebi Bilinç Altınız Olabilir mi?

Merhabalar, bugünlerde çeşitli haber kanallarında çeşitli programlarda diyetler verilip insanların kafalarını karıştırıyorlar. Yok efendim sabah su içersen böyle olur akşam yatarken bunu yersen böyle olur şeklinde. Acaba hangisi doğru hiç düşündünüz mü?

Ya da acaba kilolarımın sebebi yediklerim mi yoksa hayatımdaki travmalar olabilir mi diye kaç defa düşündünüz soruyorum size. Siz söylemeden ben cevabını veriyim insan yediklerini hiçbir zaman psikolojik sorunlara bağlamaz yok efendim çok yiyorum da kilo alıyorum ya da su içsem yarıyor şeklinde beyan ediyorlar. Obozitenin en çok yükselişe geçtiği ülkelerden biriyiz. Sağlıklı bir nesil piyasaya sürmek isterken çeşitli içsel hastalıklardan öne sürdüğümüz nesil iyi şeylerde dünya sıralamasına gireceğine hastalıkta ya da ayıplı bir durumda litaretürlere geçiyor.

Gelelim kiloların asıl bilinçaltındaki nedenlerine. İnsanlar doğası gereği duyguları gereği bir şeylere sinirlendiği zaman ya kırıp dökerler ya da en yakının da ki insana bir şekilde bağırır çağırır sinirini atmaya çalışır. Bunun istisnai durumları da var ben genel bahsediyorum. Ya da bayanlardan örnek verelim aşk acısı çekerken kendilerini abur cubura vururlar. Bunlar işin espirisi tabi ama genelde bu böyle. Bir insan sinirlendiğinde ya gider yemek yer ya da farklı şeyler yapar. Birini ne kadar sıkarsan daraltırsan ona olan ilgisi o kadar artar. Kızım bunu yeme zararlı, kızım bu şöyle oğlum bu böyle dersen o artık vazgeçilmez olur onlar için. Öncelikle kilo almamak ve forumda kalmak için sosyal çevrenizde olabildiğinizce beladan stresden uzak durun. Sinirlendiğinizde yemek yemek yerine gidin koşun. Spor yapın deşarj olun farklı şekillerde. Kendiniz dışarı atın. Ama sakına bilinçaltınıza yerleştirip kendinize dert etmeyin. Zamanla bilinçaltına yerleşilenler size yemek olarak dönüyor. Yukarı da birçok örneğini verdik. Yani bilinçaltı anlık olarak değil sizleri zamana yayarak bir şeyleri yaptırıyor. Bir başka makalemizde görüşmek üzere sağlıklı günler diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 × 3 =