POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaListe YazılarKolay Yoldan Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Kolay Yoldan Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?
K

Kolay Yoldan Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? Birinci Adım Mekik Çekmek! İkinci Adım Yüzmek! Üçüncü Adım Yürümek! Detaylar İçin...

Yaşamakta olduğunuz ev içerisinde, dışarda veya bulunduğunuz ortam müsait ise ve daha sağlıklı bir yaşam adına neler yapabilirsiniz paylaşmak istiyoruz.

Uygulayacağınız egzersiz hareketleri size sağlık bir yaşam ve aynı zamanda kolayca kilo vermeniz adına sıralı bir şekilde anlatılmıştır. Sizlere önermiş olduğumuz hareketleri günlük düzenli olarak uygulamalı yapmanız taktirde size artıları olarak, hızlı kilo verme, güzel bir form tutma ve sağlıklı bir yaşam biçimini beraberinde getirecektir.

Kolay yoldan zayıflama egzersizlerimizi uyguladığınız taktirde hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Lütfen yazılanları dikkatli okuyunuz.

 • Birinci Adım Mekik Çekmek

Mekik Çekmek

Daha önce hiç mekik çekmeyen bayanlar ilk etaplarda biraz zorlanacaklardır. İlk etaplar aşıldıktan sonra, mekik çekme en kolay egzersiz hareketlerinden birisidir. Mekik çekmek karın kaslarınızın sıkılaştırılmasına ve zayıflamanıza etkili olmaktadır.

Mekik Nasıl Çekilir?

 • Sizi rahatsız etmeyecek düz bir zemine uzanın. (Küçük minder veya minderi altınıza katabilirsiniz)
 • Dizlerinizi bükünüz ve 90 derece pozisyonda sabitleyin.
 • Ayaklarınız kesinlikle bu pozisyonda yere düz basmalıdır.
 • Ellerinizi kaldırın ve parmaklarınızı kulak uçlarına getirin. (Kesinlikle ellerinizi ensenize kenetlemeyiz)
 • Vücudunuzu aşağıya doğru indirirken nefes almayı, vücudunuzu yukarı kaldırırken nefes veriniz.
 • Kesinlikle boynunuzu fazla zorlamayınız bayanlar.
 • 15×3 set halinde mekik çekme egzersiz hareketini tekrar ediniz.

 

 • İkinci Adım Yüzmek

Yüzmek

Yüzmek bildiğimiz gibi tüm kaslarımızın çalışmasına, vücudumuzu şekillendirme ve özellikle en etkili kilo verdiren egzersizlerden bir tanesidir. Yüzmek kimi zaman eğlenceli bir durum olmakla beraber, genel anlamda sağlığımız adına güzel etkileri beraberinde getirmektedir. Günde bir saat yüzmek 400 ile 700 arasında kalori yakmamıza sebep olmaktadır.

Eğer yüzmeyi henüz bilmiyorsanız, her fırsatta iyi derece yüzme bilen bilir kişilerden yüzme dersi almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Eğer elinizde imkan mevcut ise, yüzme kursuna yazılarak gerekli eğitimler ile öğrenebilirsiniz.

 • Üçüncü Adım Yürümek

Yürümek

Düzenli olarak her gün 1 saat yürüyerek sağlıklı yaşam sürdürmenize, aynı zamanda kilo vermenize neden olmaktadır. Ben istediğim kadar yerim, yürüyüş yapıyorum nasıl olsa diye bir düşünceye kapılmayın deriz. Sağlıklı ve düzenli olarak beslendiğiniz taktirde bir hafta içerisinde yarım kilo vermeniz mümkün olabilir. Yürüyüş esnasında dikkat etmeniz gereken durum, giymiş olduğunuz spor ayakkabı ayağınızda rahat olması gerekmektedir. Yürüyüş esnasında, dik durmaya ve çene kısmınızı yukarıya doğru kaldırarak yürümeniz gerekmektedir.

Yürüyüş dışında ayrıca belirtmek isteriz ki, yaşamakta olduğunuz eviniz, apartman vb. asansörü bulunan bir yer ise, sürekli olarak asansörü kullanmayı tercih etmeyin. Genellikle asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih etmenizi önermekteyiz.

 • Dördündü Adım İp Atlamak

İp Atlamak

Bacaklarınızın ve kollarınızın çalışmasına, eklem yerlerinizin güçlenmesi adına ve sağlıklı bir egzersiz hareketi ile zayıflamanızı sağlamak adına ip atlayınız.

Gün içerisinde bir saatinize ayırıp ip atlamanız oldukça yerinde bir karar olacaktır. Baldır ve bacak kaslarınız için etkili bir egzersizdir. Vücudunuzda bulunan kan dolaşımı ve lenf dolaşımını arttırır.

İp atlama esnasında şekil değiştirip ip atlamak vücudumuzda diğer kasların çalışmasına ayrıca neden olabilmektedir. Örnek olarak tek ayak ile ayak değiştirerek ip atlama tekniğini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × 3 =