POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Miyopluk Nedir?
M

Miyopluk Nedir? Miyopluğun Tedavisi Nasıl Yapılır? Miyopluğun Dereceleri Nasıl Belirlenir? Detaylar İçin…

Miyop bir göz hastalığıdır. Günümüzde birçok insan tarafından görülen bu hastalık toplumumuzda oldukça yaygındır. Bu hastalık insanlara uzaktaki şeylere bulanık olarak görmesine neden olmaktadır.

Miyop bir göz hastalığıdır. Günümüzde birçok insan tarafından görülen bu hastalık toplumumuzda oldukça yaygındır. Bu hastalık insanlara uzaktaki şeylere bulanık olarak görmesine neden olmaktadır. Bu hastalık kalıtsaldır ve aileden gelmektedir. Yani aile de böyle bir hastalığa sahip olan 1. Dereceden akrabalarınız varsa sizde de olma olasılığı yüksektir. Bu hastalık genellikle kendini okul çağında belli etmektedir ve o yaşlarda yani ilkokul zamanında kendini belli etmektedir. Ama gözdeki mercek gücü sayesinde yakını görürken bir sıkıntı yaşamazlar. Sadece uzağı görürken sıkıntı yaşamaktadırlar.

Tedavisi

Miyop tedavisi iki çeşittir. Bunlardan birisi gözlük kullanarak olmaktadır. Diğeri ise lazer denilen cerrahi müdahale ile olmaktadır. Genelde insanlar ilk yöntem olan gözlük kullanmayı tercih etmektedir. Ama bazı insanlar bu gözlük kullanmayı reddetmektedirler. Ama küçük yaşlarda bu lazer tedavisi yapılmadığı için gözlük en mantıklısı olmaktadır. Ama gerek sosyal çevrede dışlanması gibi durumlardan küçük yaşlardaki çocuklar gözlük kullanmayı istememektedirler. Bu yüzden de küçük yaştan itibaren çocuklara gözlük kullanmayı alıştırmak gerekmektedir. Çünkü diğer türlü göz sağlığı açısından olumsuz etkilere neden olması muhtemeldir.

Dereceler

Gözünde dereceleri bulunmakta ve buna göre doktorlar reçete yazmaktadır. Sonuçta her kişinin göz derecesi farklılık arz etmekle birlikte küçük yaşlarda daha az iken sonraları bu derece giderek büyümektedir. Miyop hastaları da doktora gidip dereceleri gözlükler alarak onları kullanmaları gerekmektedir.

Önceki İçerikYanık Nasıl Geçer?
Sonraki İçerikAtaksi Nedenleri Nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fifteen + twenty =