POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetÖğünlerin Planlanması

Öğünlerin Planlanması

Öğünlerin Planlanması Öğün Planlayıcı Kullanmak Öğün Planlayıcı Ne İşe Yarar? Detaylar İçin...

Dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak için öğünlerinizi planlamak çok yararlı olacaktır. Öğünlerinizi önceden planladığınızda, sağlıksız beslenme ya da ayaküstü atıştırma riskiniz de azalmış olur.

Hafta boyunca yiyeceğiniz sağlıklı öğünleri planlamak ve alışveriş listenizi buna göre hazırlamak işinizi oldukça kolaylaştırır. Bazı yiyecekleri taze olarak tüketmek için hafta boyunca birden fazla kez almanız gerekebilir. Bu durumda alışverişinizi ne zaman nereden yapacağınızı da planlayabilirsiniz.

Eğer yaşamınız yoğunsa, bazı yiyecekleri önceden hazırlayıp dondurucuya koyabilirsiniz. Böylece, çok yorgun olduğunuzda ya da yemek yapacak vaktiniz olmadığı zamanlarda dışarıda yemek zorunda kalmazsınız.

Öğün Planlayıcı Kullanmak

Kilo hesaplama sitelerinde öğün planlayıcı, haftalık beslenmenizi planlamanıza ve kaydetmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir programdır. Bu programa, haftanın tüm günlerine ait ana öğünlerinizi kaydedebilirsiniz. Bunun için, önce günü seçin ve o gün için planladığınız öğünleri kutulara yazın. Gerektiği zaman planınızı tekrar düzenleyerek, haftalık öğün planınızı güncel tutmaya çalışın.

Öğün Planlayıcı Ne İşe Yarar?

Öğün planlayıcınıza, tüm haftaya ait ana öğünlerinizi kaydedebilirsiniz. Önce günü seçin ve o gün için planladığınız öğünleri kutulara yazın. Gerektiği zaman planınızı tekrar düzenleyerek, haftalık öğün planınızı güncel tutmaya çalışın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twenty − four =