POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaListe YazılarÖksürüğe İyi Gelen 4 Bitki Çayı Önerisi!

Öksürüğe İyi Gelen 4 Bitki Çayı Önerisi!

Öksürüğe İyi Gelen 4 Bitki Çayı Önerisi! Sıcak İçecekler Boğazı Yumuşatma Yararı Olduğu İçin Kuru Öksürüğe İyi Gelmektedir! Detaylar İçin

Sıcak içecekler boğazı yumuşatma yararı olduğu için kuru öksürüğe iyi gelmektedir. Vücudunuzun güçlenmesini ve öksürüğünüzün geçmesi için size yardımcı olacak bitki çayları arasında nane çayı, zencefil çayı ve adaçayı önerilebilir. Bu bitkiler hastalığın süresini azaltacak ve öksürük ile beraber, hapşırmanızı, ağrılarınızı, burun akıntısını hafifletecektir.

Öksürüğe İyi Gelen 4 Bitki Çayı Önerisi!

Nane Çayı

Nane Çayı

Nane – limon çayı olarak adlandırılan içecek soğuk algınlığı tedavisi ve öksürük için yardımcınız olarak kullanabileceğiniz çaylar arasındadır. Bu karışıma etkisini arttırmak için bal da ilave edebilirsiniz.

Adaçayı

Adaçayı

Hem kuru öksürüğe karşı boğazı yumuşatacak hem de toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırdığı için kullanılabilecek bitki çayları arasındadır. Doğal gargara yaratmak için de adaçayını kullanabilirsiniz. Hazırlanmış adaçayını soğuduktan sonra birkaç damla limon ekleyerek gargara yapabilirsiniz. Boğaz ağrınız varsa iyi gelecek bir yöntemdir.

Zencefil

Zencefil

Öksürük için iyi gelecek olan zencefil, 2-3 santimlik zencefili rendeleyerek bir bardak sıcak suya ekleyebilir ve 10-15 dakika demlendikten sonra içebilirsiniz. Yemeklerden sonra 3 bardağa kadar tüketebilir ve boğaz ağrısının geçmesi için kullanabileceğiniz bitki çayıdır.

Bal

Bal

Öksürük için hazırladığınız bitki çaylarına tatlandırıcı etkisi yaratmak için kullanabileceğiniz bal, kuru öksürük nedeni ile ağrıyan boğazınızı yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda ılık su içerisine 2 çay kaşığı bal eklemeniz de yararlı olacak yöntemler arasındadır.

Bu şekilde doğal yollarla ağrıyan boğazınızın yumuşaması ve öksürüğünüzün geçmesi kolay olacaktır. Aynı zamanda vücudunuzun direncini arttıracak bu bitkiler sağlığınız için de yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

17 + 2 =