POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetProtein Diyeti ile Yağlara Son Verin

Protein Diyeti ile Yağlara Son Verin
P

Protein Diyeti ile Yağlara Son Verin Protein Diyeti ile Kilo Verin! Bedeninizde Aşırı Yağları Doğal Besinler ile Yok Edin. Detaylar İçin...

Bedeninizde aşırı yağları doğal besinler ile yok edin. Diyetisyenler bu konuda açıklama yaparken yağ yakıcı takviyeleri sıraladılar. Sağlıklı ve çabuk kilo vermek adına sadece maalesef diyet yapmak yetmemektedir. Bununla birlikte ek gıda takviyeleri ve bedende yağları yakıcı bitkilerden istifade etmekte yarar var. Peki, bu besinler grubunda neler var, biliyor musunuz? İşte o süper yağ yakıcı besinler şunlardır.

  • Üzüm

Antioksidan tesire sahip üzüm yağ yakan meyveler grubunda yer alırken, Husus en kırmızı üzüm, dut ve yer fıstığı da bu grupta oldukça kuvvetli tesire sahiptir. Bu gıdalarda antioksidan etkisi olan resveratrol maddesi, bedendeki yağın yakılmasını sağlamaktadır. Yağ yakmak için diyet ve plan yapıyorsanız bu yağ yakıcı takviyeli gıdaları kesinlikle tüketin.

  • Kırmızıbiber

Kırmızıbiberin tadı acıdır. Doğal olarak özünde bulunan acı madde, kan dolaşım hızını artırır. Bununla birlikte beden ısısının yükselmesinde etkili olan kırmızıbiber bu şekilde yağ yakımını kolaylaştırır.bu da yağ yakıcı takviyedir.

  • Süt ürünleri

Kalsiyum yönünden oldukça yüksek miktarda bir orana sahip ayran, az yağlı süt yağ yakıcı takviyeler içecekler grubunda yer almaktadır. Bununla beraber yoğurt da yağ yakımını hızlandıran takviyeler arasında! Diyetisyenlere göre, her gün içinde süt grubu besinlerinden en az 2 porsiyon tüketmekte fayda var.

  • Hindiba

Hindiba doğal oluşumunda hazmı rahatlatan özel besinler bulundurmaktadır. Özellikle Tatlılara olan iştahınızı azaltır.

  • Keten Tohumu

Menopoz sonrası bayanlarda oluşan beden yağları üzerinde tesirli olan keten tohumunu özellikle kahvaltılarınız da kullanın. Dilerseniz yoğurt ve salataya sos olarak ekleyebilirsiniz. Bu da yağ yakıcı takviyedir.

  • Lifli Gıdalar

Bedenin yağ tutmasına izin müsaade etmeyen lifli besinlerden bazıları; marul, domates, ıspanak vs. Lifli besinler kişide tokluk hissi uyandırarak acıkmayı geciktirir ve bedenin yağ tutmasına müsaade etmez.

  • Kuruyemiş

Kuruyemişler yağ, lif ve protein yönünden güçlü gıdalardır. Bunlar yapıları gereği bağırsak hareketlerini hızlandırır. Ceviz, badem ve fındık ensülin direncini artırır. Tüm bu sayılanlar kilo vermeye yardımcı besinlerdir. Sağlıklı yaşam için uzmanlar günde 10 adet fındık, 6-8 adet badem veya 2 adet ceviz tüketmenin yeterli olacağını söylüyor.

  • Yeşil Çay

Popülerliği gün geçtikçe artan yeşil çay metabolizma hızlandırıcı etkisiyle ön plana çıkmıştır. Yağ yakıcı takviyeler açısından, her gün 2-3 bardak yeşil çay içmek iyi gelecektir.

Kilo vermeyi düşünmeniz tabi ki çok güzel bir fikir. Titizlikle hazırladığınız diyet planınız ya da egzersiz programınız bu noktada size çok yardımcı ve destek olacaktır.

  • Protein Diyeti ile Kilo Verin!

Kilolarından kurtulmak isteyenlerin son zamanlarda seçtikleri protein diyeti listesini sizler için araştırdık! Yapılan araştırmalarda diyetlerinde yüksek protein içeren besinler olduğunda kişilerin daha çok tok kaldıkları anlaşıldı.

Yaşamınızı sağlıklı ve sıhhatli geçirmek için yağ yakıcı takviyelere önem vermenizi tavsiye ederiz. Yenilerde yapılan beslenme plan ve programlarını uzmanların kontrolünde, sabır ve sebatla uygulamak ve tatbik etmek sağlıklı bir hayat yaşamamız açısından önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

13 + 12 =