POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaDiyetSağlıklı Kilo Verme Nasıl Mümkün Olur?

Sağlıklı Kilo Verme Nasıl Mümkün Olur?
S

Sağlıklı Kilo Verme Nasıl Mümkün Olur? Kilo Vermek Güzel Görünmek İçin Önemlidir Fakat Sağlıklı Olmak Daha Önemlidir! Detaylar İçin....

Kilo vermek güzel görünmek için önemlidir fakat sağlıklı olmak daha önemlidir. Sağlık problemleri kiloyla ortaya çıkabilidiği gibi aşırı zayıflıktan veya vitaminsizlikten, mineralsizlikten, proteinsizlikten de ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden spor yapmadan, hiçbir şey yemeden aç aç kilo vermeye çalışmak sizi halsizliğe sürükleyecek ve vücut direncinizi kıracaktır.

Sağlıklı Kilo Verme Nasıl Mümkün Olur?

Sporsuz kilo verilmeye çalıştıkça vücut hımbıllaşacak, kilo verdikçe vücuttaki yağlar değil kaslar da erimeye başlayacak, vücutta ki deri sarkmaya başlayacaktır. Bol bol su tüketmeyerek, sağlıklı besinler tüketmeyerek vücudunuzu daha kötü bir forma sokmanıza sebep olacaktır. Önemli olanın görünüş olarak güzel durması ve sağlık olarak iyi olanın olması gerektiğini bilmelisiniz. Örneğin hedefiniz 2 beden küçülmek olabilir. Bunun için 20 kilo vermeniz gerekebilir. Ancak bunu spor ile beraber yaparsanız bedeniniz sıkılaşacaktır. Verdiğiniz kilolar yağlardan olacaktır. Böylece vücudunuzu sıkılaştırarak forma girmeye çalışırsanız 10 kilo vermeniz iki beden küçülmeniz için yeterli olacaktır.

Bir başka örnek ise sadece 1 beden daralmak istemenizdir. Yine eğer vücudunuzun çok sıkı olmamasından şikâyetçiyseniz doğru bir beslenme listesi ve sağlam bir spor sayesinde kilo vermeden sadece yağları yakarak vücudu şekle sokup 1 beden zayıflama imkanınız vardır.

Sağlıklı kilo vermenin spor dışında bir diğer yardımcısı vücuda gerekli olan besinleri kesinlikle yememeye çalışmamanızdır. Örneğin ekmeği sıfırlamak yerine en düşük ihtimalle 2 günde 1 dilim kepekli veya tam buğday ekmeği tercih edebilirsiniz. Yağsız süt, yağsız yoğurt, yağsız peynir gibi besinler tercih edeceğinize öğünleri küçülterek gerekli olan yağ miktarını da karşılayabilirsiniz. Et yemeyi asla bırakmamalı ve yemeklerde yeşillik ve sebze yemeyi asla ihmal etmemelisiniz. Özellikle sebzeler uzun süre öğütülmediği için midede uzun süre tokluk hissi sağlamaktadır. Kısa aralıklar ile az az yemek yemeyi tercih etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6 + 6 =