POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarŞeker Hastaları Nelere Dikkat Etmeli?

Şeker Hastaları Nelere Dikkat Etmeli?

Şeker Hastaları Nelere Dikkat Etmeli? Şeker Hastalığı En Beklemediğiniz Anda Karşınıza Çıkabilir! Detaylar İçin…

Şeker hastalığı en beklemediğiniz anda karşınıza çıkabilir. Tam olarak nedeni bilinmese bile bazı fiziksel ve genetik faktörlerin etkisinin oldukça büyük olduğu düşünülmektedir. Günlük yaşamda etkilerinin çok yoğun bir şekilde hissedildiği bir hastalık olan diyabette asıl önemli olan genel yaşantının bir düzene sokulmasıdır.

Öncelikle beslenme gibi alışkanlıklara kesinlikle büyük önem verilmesi gerekmektedir. Çok fazla şeker içeren gıdalar uzak durulması ve aşırı beslenmeden de kaçınılması önemlidir. Bazen şeker hastalıkları nöbetler yaşamaktadır. Bu nöbetler esnasında çok acil yemek yemeleri gerekmektedir. Bu sebepten dolayı şekerli su veya meyve suyu gibi kana hızlı karışan içecekleri evlerinde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

Bir diğer önemli uyarı ise yemeklerin üç ana öğün ve üç ara öğün şeklinde yenilmesine özen göstermek olmalıdır. İnsülin alan diyabet hastalarında ise bu durum karbonhidrat dağılımına bağlı olarak daha büyük bir önem taşımaktadır. Diğer bir önemli husus ise kişinin aldığı kiloları kontrol etmesidir. Aynı şekilde diyabet hastaları hızlı kilo aldıkları gibi aynı hızda kilo da verebilirler. Özellikle bu ayarı iyi tutturmaları hayati bir önem taşıyacaktır. Kesinlikle aç kalmamak ve çeşitli diyet menülerinden de uzak durmaları gerekmektedir.  Eğer bir diyabet hastasının diyet yapması icap ettiyse kesinlikle bir diyetisyen kontrolünde yapması gerekmektedir. Çünkü kan şeker oranın profesyonelce ayarlanması gerekmektedir.

Tüm bu uyarılara rağmen hala şeker kontrolü ayarlanamıyorsa alınan şeker ilacı ve insülün oranı da çok iyi tutturulmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eighteen + 3 =