POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarTer Kokusunu Engelleme Yöntemleri!

Ter Kokusunu Engelleme Yöntemleri!
T

Ter Kokusunu Engelleme Yöntemleri! Ter Kokusunun Nedenleri ve Ter Kokusunu Önleme Yöntemleri! Detaylar İçin…

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcaklarda artmaya başladı, buna bağlı olarak da terlemeler ve ter kokusu da… İnsanlar, sıcak hava gibi nedenlerden dolayı gün içerisinde sürekli terler. Terleme miktarı vücudumuzun daha fazla enerji harcadıkça, buna bağlı olarak, terleme miktarı artar. Özellikle büyük kentlerdeki insan sayısının fazla olmasında dolayı ter kokusu da önemli bir sorun haline gelebiliyor.  Bulunduğunuz ortamdan ter kokusu yüzünden dışlanabilirsiniz. Bunu da kimse istemez.

Ter Kokusunun Nedenleri ve Ter Kokusunu Önleme Yöntemleri!

  • Aşırı Terleme Ciddi Sağlık Sorunu Olabilir

Eğer, diğer insanlara nazaran daha fazla terliyorsanız bu ciddi sağlık sorunlarınızın olduğunun göstergesi olabilir. Vücutta salgılanan kimyasalların dengesizliğinden kaynaklanan sebepler aşırı terlemeye neden olur.

Ter kokusunun temel kaynağı, sıcak havaya veya havasızlığa bağlı olarak özellikle koltuk altları ve ayaklardaki oluşan bakteriler ter kokusu oluşturur. İnsan vücudunda oluşan bu bakteriler bir saat içerinde 1 kattan daha fazla oranda çoğalabilir.

  • Yediklerimiz Ter Kokusunu Artırıyor

Soğan, sarımsak gibi besinler ve bunları içerek gıdalar ter kokusunu artırıcı bir özellik taşımaktadır. Oluşabilecek ter kokularını önlemek için ilk olarak yediklerimize dikkat ederek başlamak gereklidir.  Özellikle toplum içerisinde bulunacak isek bu tür besinlerden uzak durulması gerekmektedir.

  • Ada Çayı Ter Kokusunu Önlüyor

Vücutta oluşan ter kokusunu önlemenin en doğal yolu ise ada çayı içmektir. Çünkü ada çayı içerdiği kimyasallar sayesinde vücut sıvılarını düzenleyerek koku oluşumuna neden olan etmenleri yok ediyor. Sabah ve akşamları yemeklerinde veya yemeklerden sonra içeceğiniz ada çayı ter kokusunu engellemeniz de sizlere yardımcı oluyor. Ada çayı yağıyla da bu koku oluşumlarını engellemeniz mümkündür. Gece yatmadan önce yıkayıp kuruladığınız ayaklarınıza bir pamuk yarımıyla ada çayı yağını sürün ve pamuklu bir çorap giyerek yatın. Sabaha kadar da bekletin. Bir hafta boyunca yapacağınız bu uygulama ile ayak kokusu derdinden kurtulabilirsiniz. Ada çayı hamilelerde kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

3 × four =