POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkHastalıklarVücuttaki Çatlaklar ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri!

Vücuttaki Çatlaklar ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri!
V

Vücuttaki Çatlaklar ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri! Karın Çatlaklığı için Evde Yapılanlar! Detaylar İçin…

Vücuttaki Çatlaklar ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri!

Cildiniz muhakkak ki sizin için en önemli elbisenizdir. Cildinizi koruyup çatlaklardan kurtulmanız için doğal yöntemlerle vücudunuzda oluşan veya daha önceden oluşmuş olan çatlakları giderebilirsiniz. Öncelikle çatlaklar neden oluşur bunun hakkında bilinen bir iki şeyden bahsetmek gerekirse, kilo alıp verme ve doğumda oluşan çatlaklar tüm bayanların korkulu rüyalarındandır. Ani kilo verilmesi sonucunda cildinizde çatlaklar meydana gelir ve bu görüntü sizin hiç hoşunuza gitmez. Bunun için bilinçli bir şekilde uzman kontrolünde diyet yaparsanız vücudunuzdan orantılı şekilde kilo verir ve böylece çatlak oluşumundan kurtulmuş olursunuz.

Doğumda oluşan ani kilo alımları da karında, bacakta çatlak oluşumuna neden olur ve bu çatlaklar doğumdan sonrada sizinle beraber kalmaya devam eder. Bu çatlakların oluşumunu engellemek için önceden tedbir almalı ve karnınız büyümeye başladığı sırada bitkisel yağları düzenli bir şekilde uygularsanız hamilelik döneminizde karın çatlaklığı yaşamazsınız. Bu arada hamilelikte oluşan karın çatlaklarında karın bölgesi kaşınır siz eğer kaşırsanız daha çok çatlak oluşmasını sağlamış olursunuz.

Karın Çatlaklığı için Evde Yapılanlar!

Karın bölgesinde oluşan çatlaklar için 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı menekşe yağı, 1 tatlı kaşığı ceviz yağı ve son olarak ta bir tatlı kaşığı susam yağını karıştırıp temizlenmiş olan cildinize yani banyo sonrası peeling yaptıktan sonra bu yağ karışımını çatlak olan bölgenize güzelce sürüp masaj yapın. Her hafta muhakkak 1 defa kese yapın ve ardından bu yağ karışımını sürün böylece çatlaklarınız gözle görülür şekilde düzelecektir.

Bu yağ karışımının haricinde yapabileceğiniz evde olan malzemelerden oluşan vücut maskesini peeling şeklinde uygulayabilirsiniz. 3 tatlı kaşığı toz şekeri 1 tatlı kaşığı limon suyuna birazda süt ilave edip çatlak olan yere masaj şeklinde sürünüz. Bu uygulamayı peeling şeklinde yapınız ve haftada iki kez uygulayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × 2 =