POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkYulaf Kepeği Nedir?

Yulaf Kepeği Nedir?
Y

Yulaf Kepeği Nedir? Yulaf Kepeği Nasıl Yenir? Yulaf Kepeğinin Yararları Nelerdir? Detaylar İçin…

Son günlerde dukan diyeti menüleri ile oldukça sık gündeme gelen yulaf kepeği tarifleri hakkında değişik uygulamalar bulunmaktadır. Merak edilen ve diyet yapanlara önerilen yulaf kepeği nedir, yüksek oranda selenyum içeren, diğer tahıllara oranla daha yüksek oranda posa barındırır. Yulaf kepeği ekmeği, demir, çinko, manganez, E vitami ve çinko açısından oldukça zengindir. İçerisinde yüksek oranda bulunan selenyum bünyemiz için iyi bir antidoksidan etkili bir üründür. Yulaf kepeği yararları, arasında kolesterolün düzenlenmesi ve beraberinde kalp krizi gibi riskleri azaltacaktır. Tokluk süresini uzatarak fazla beslenme neticesinde meydana gelen şişmanlığı önlemeye yardımcı olacaktır. Ülkemizde tüketme alışkanlığı düşük seviyededir, son zamanlarda adı duyulan bir çok ünlü diyet listesinde yer alması halkımızın dikkatini çekmiş durumdadır.

Yulaf Kepeği Nasıl Yenir?

Hazırlanan beslenme programına göre tüketilen yulaf kepeği, ne kadar tüketilmeli aşırı kullanım durumunda ortaya çıkması muhtemel zararları nelerdir. Kepeğin kendisi süt ve yoğurt ile karıştırılarak yenilebilmektedir. Çorbalar ve salataların üzerine az miktarda ekilerek kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Yulaflı gevrekler ve kepeği günümüzde marketlerde kolaylıkla bulunabilmektedir. Dünyadaki bir çok ülkenin mutfağında çok önemli yeri olan bu gıda maddesinin yemeklerde kullanılması önerilmektedir.

Yulaf Kepeğinin Yararları

Kolesterole olan etkileri ve bağırsakları ve sindirim sistemini düzenleyici etkileri sayesinde zayıflamak isteyenlerin çok önem verdiği gıdalar arasında yer almaktadır. Sinir sistemine olan etkileri ile sakinleşmeye yardımcı etkilerinin yanı sıra şeker hastalarının düzenli kullanımı ile oluşması beklenen birçok riskli durumun önlenmesine katkı sağlayacaktır. Bu muhteşem ürünü marketlerden elde etmenin yanında oldukça güvenilir markaları internet üzerinden online satış mağazalarından temin etmek mümkün olmaktadır.

Yulaf kepeğinin yanında daha önceki yazılarımızda sıkça bahsettiğimiz rüşeym konusunu inceleyerek, özellikle diyet yaparken ekmeği tamamen yaşamından çıkaran insanların beslenmelerinde çok büyük hatalar yaptığı görülecektir. Vücudumuza olan yararlı etkileri nedeniyle kısıtlamanın uygun olduğu ancak tamamen sofralardan çıkarmanın sağlıksız olacağı asla unutulmamalıdır.

Diyet yapmaya yardımcı olacak besinlerin yakından tanınması açısında yiyeceklerin vücudumuza olan etkilerini tanımak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

sixteen − three =