POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaSağlıkYulaf Yiyerek Formda Kalın!

Yulaf Yiyerek Formda Kalın!
Y

Yulaf Yiyerek Formda Kalın! Yulafın Faydaları! Glisemiks İndeksi Düşük Gıdalar Arasında Yer Alan Yulaf! Detaylar İçin...

Yulaf, yapılan araştırmalar sonucunda sofranızda yer alması gereken gıdalar grubunda yer aldı. Özellikle yıllarca Harvard üniversitesi’nde yapılan inceleme sonucunda sağlıklı ve uzun ömrü sırrı yulaf olarak açıklandı. Siz de yulafı düzenli olarak tüketerek sağlığınızı ve güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Yulafın Faydaları

Glisemiks indeksi düşük gıdalar arasında yer alan yulaf, bu özelliğiyle kan şekerini düzenliyor. Bu şekilde insülin hormonu dengelenmiş oluyor. Tokluk hissi vererek sizi formda tutuyor. Yapısına su çektiği için tokluk hissi yaratıyor. Bağırsak ve safra asitlerinizi düzenliyor. Yağ ve kolesterol dengesini sağlıyor. Protein değeri oldukça yüksek bir gıda. Aynı zamanda lif içeriyor. İçeriğinde demir, çinko, selenyum gibi önemli mineraller içeriyor. B vitamini kompleksi içeriyor. Bu şekilde sinir ve deri hastalıklarına iyi geliyor. Tüm bunların yanında bağışıklık sistemini güçlendiren önemli bir gıda. 1 öğün yerine geçebilecek kadar yüksek besin değeri var.

Yulaflı Tarifler

Yulaf tüketmeyi sevmiyorsanız yulafı tatlandırarak tüketebilirsiniz. Tadını buruk ve kötü buluyorsanız sevdiğiniz ve sağlığa yararlı birtakım gıdalarla karıştırabilirsiniz. Sabahları süt ile karıştırarak bir porsiyon tüketilebilir. Dilerseniz bir tatlı kaşığı bal ve bir miktar tarçın ekleyebilirsiniz. Yulaf ile değişik ve sağlıklı tatlılar yapabilirsiniz. Burada yulafı beyaz un yerine kullanacaksınız. Böylece sağlıksız olan un yerine sağlıklı olan yulafı tüketeceksiniz. Yulaf ile değişik kurabiyeler yapabilirsiniz. İçerisine fındık, fıstık, ceviz ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Ara öğün olarak bir kase yoğurt ile yulafı karıştırarak tüketebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × two =