POLİTİKA

HAKKIMIZDA

YAZI GÖNDER

İLETİŞİM

KONUM EKLE

Ana SayfaEgzersiz & SporYürüyerek Zayıflama!

Yürüyerek Zayıflama!
Y

Yürüyerek Zayıflama! Yürüyerek Kaç Kalori Yakılır? Yürümek Zayıflatır Mı? Zayıflamak İçin Her Gün Yürümeli miyiz? Detaylar İçin…

Yürüyerek Zayıflama!

Yaşamımızın oldukça büyük bir bölümünde yürüyoruz ancak yürüyerek zayıflama, söz konusu olduğunda farklı düşüncelere sahip insanlar çoğunlukta. Yürümek en kolay ve en zevkli egzersizlerden birisidir yürüyerek kilo verenler ve formunu koruyanlar bunu çok iyi bilirler. Yaşam boyu tempolu ve düzenli şekilde yürüyen insanlar daha sağlıklı olacaktır ayrıca yürüyerek kaç kalori yakılır gibi soruların yanıtını bir süre bu şekildeki egzersizleri uygulayarak daha kola şekilde alabiliriz.

Teknolojinin hızla geliştiği ve gelişmeye devam ettiği günümüzde yürüyerek kilo vermek değil adeta yürümemek adına ürünlerde meydana geliyor. Tüm bunların yanında ev ortamında yürürcesine egzersiz yapmayı sağlayan bir sürü ürünlerde piyasaya sürülmektedir. Teknoloji nimeti ürünler yürüyen merdivenden asansöre ve ulaşım araçları dahil yürümenin önündeki en büyük engellerdendir. Yürümek kaç kalori yaktırır, gibi sorunlara kalori harcama adındaki makalemizde daha ayrıntılı yanıtlar bulabileceksiniz. Bununla birlikte yürümekten kasın kalori harcamak ise tempolu şekilde hareket edilmelidir. Yürümek kaç kalori yakar, yürümek zayıflatır mı gibi soruların yanında sağlığımıza etkilerine bakalım.

Öncelikle zorunluluk olmadıkça hareketliliğimizi azaltacak teknolojik ürünlerin kullanımını azalatmak daha hareketli bir yaşam için oldukça yararlı olacaktır. Yürüme konusunda zaman sorunu olanlara alternatif şekildeki öneriler gün içerisindeki ev işleri ve iş ortamındaki hareketliliğin daha da arttırılmaya çalışılması da yararlı sonuçlar verecektir. Gün içerisinde yapılan sağlıklı yaşam yürüyüşleri ilerleyen dönemde oldukça etkili şekilde sonuçlarını gösterecek ve daha sağlıklı bir şekilde yaşam için egzersizlerin önemini anlamamıza yardımcı olacaktır.

Güne erken kalkarak başlamak aynı zamanda sabah egzersizlerini uygulamak gün içinde zinde olmanın yanı sıra daha sağlıklı bir yaşam için yapılacak en doğal uygulamalar arasındadır. Sağlıklı yaşam için uyku ve uykunun önemi konusundaki yazımızı bir kaç gün içerisinde sizlerle paylaşarak düzensiz uykunun günlük yaşam üzerindeki olumsuz etkilerini hep birlikte inceleme fırsatı bulacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three × one =